baner

NEWS

- Ukazały się

Majowy pakiet Egmontu


Egmont - logoDo sprzedaży trafiły majowe premiery Egmontu. Przedstawiamy przykładowe plansze z tych komiksów, ich opisy i ceny.

Historia bez bohatera


Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Dany
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 128
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3705-6
Data wydania: maj 2010

Seria Plansze Europy

W latach 70. XX wieku w dżungli amazońskiej rozbija się samolot pasażerski. Katastrofę przeżywa kilkanaście osób, które nie mają pojęcia, jak przetrwać w lesie równikowym. Kiedy pomoc nie nadchodzi, starają się znaleźć jakikolwiek, nawet najbardziej szalony, sposób na przedostanie się w rejony zamieszkane przez ludzi. Ale okazuje się, że największym zagrożeniem dla człowieka nie jest przyroda, tylko inny człowiek.
Po dwudziestu latach niektórzy z ocalonych z katastrofy zostają wplątani
w międzynarodową intrygę, której początki sięgają czasów nazizmu. Co wspólnego z aferą szpiegowską, rozpracowywaną przez agentów Francji i Izraela, mogą mieć byli pasażerowie feralnego lotu nad Brazylią?
Zbiorcze wydanie obu części jednej z najsłynniejszych historii przygodowych Jeana Van Hamme’a, scenarzysty Thorgala i Largo Wincha. Realistyczne, typowe dla komiksu awanturniczego, rysunki stworzył klasyk francuskich opowieści graficznych, Dany.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:



Samotnik


Scenariusz: Christophe Chabouté
Rysunki: Christophe Chabouté
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 376
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3702-5
Data wydania: maj 2010

Seria Zebra

Znakomity komiks alzackiego scenarzysty i rysownika, Christophe’a Chabouté, znanego polskiemu czytelnikowi z takich albumów, jak Henri Désiré Landru i Czyściec.
W oddalonej od brzegu latarni morskiej żyje człowiek. Nikogo nie widuje, z nikim nie rozmawia. Nie pojawia się na nabrzeżu nawet wtedy, gdy raz w tygodniu przybija tam łódź z zaopatrzeniem. Kim jest i dlaczego ukrywa się przed światem? Co robi całymi dniami? Chabouté w tym poetyckim komiksie stara się pokazać, jak funkcjonuje ludzka wyobraźnia nieskażona wykształceniem i stereotypami. Próbuje jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest życie w samotności?
Klimat opowieści tworzą surowe, dynamiczne rysunki i sposób kadrowania przypominający technikę filmową. Samotnik jest znakomitym przykładem dzieła komiksowego, które opowiada niemal wyłącznie obrazem, nie tracąc przy tym czytelności i siły wyrazu.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Liga Niezwykłych Dżentelmenów : Stulecie 1910


Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Kevin O'Neill
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 80
Cena: 45 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4600-3
Data wydania: maj 2010

Seria Mistrzowie Komiksu

Allan Quatermain i Mina Harker powracają. W kolejnej misji towarzyszą im między innymi Orlando – tytułowa postać powieści Virginii Woolf oraz Andrew Norton – więzień Londynu – bohater książki Slow Chocolate Autopsy Iaina Sinclaira i Dave’a McKeana.
Wytrawny czytelnik z pewnością dostrzeże i doceni sposób, w jaki fabuła i forma komiksu nawiązują do Opery za trzy grosze Bertolta Brechta i Kurta Weila. Nie brak tu również odniesień do innych utworów literackich, filmowych czy komiksowych. W Londynie z początku XX wieku pojawiają się motywy, którymi zajmował się Alan Moore w Prosto z piekła, dadzą też o sobie znać postaci z Moonchild (powieści Aleistera Crowleya) oraz erotycznej Historii O pióra Pauline Réage.
Stulecie 1910 to pierwsza część planowanej trylogii.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Baby Blues #3: Zgadnij, kto dziś nie zmrużył oka?


Autor: Rick Kirkman, Jerry Scott
Tłumaczenie: Małgorzata Białecka
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 215 x 230 mm
Stron: 128
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3682-0
Data wydania: 10 maj 2010

Seria Baby blues od momentu ukazania się pierwszego odcinka w styczniu 1990 roku zawładnęła sercami czytelników na całym świecie. Te pełne wdzięku obrazki z życia Wandy i Darryla – wykształconych trzydziestolatków debiutujących w roli rodziców – mówią wszystko o triumfach i porażkach rodzicielstwa. Są zabawne i jednocześnie refleksyjne. Po prostu prawdziwe.
Rysownik Rick Kirkman jest niezależnym ilustratorem, a scenarzysta Jerry Scott nieprzerwanie od 1983 roku pisze i rysuje serię historyjek komiksowych Nancy.
Seria Baby blues pojawiła się na łamach „Los Angeles Times”, „Dallas Morning News”, „Chicago Tribune”, „Detroit News” i w ponad 150 innych tytułach prasowych na całym świecie. Rzesza czytelników śledzących losy bohaterów sięga co dzień 60 milionów!

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Kenshin #11


Wydawca oryginału: Sueisha
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Scenariusz: Nobuhiro Watsuki
Rysunki: Nobuhiro Watsuki
Druk: czarno- biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 115 x 180 cm
Stron: 184
Cena: 19 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3668-4
Data wydania: maj 2010

Manga przygodowa osadzona w realiach historycznych. Akcja rozgrywa się w 1879 roku w Tokio w erze Meiji.

Wędrowiec Kenshin Himura to nikt inny jak legendarny „Siepacz Battosai – Krwawa Klinga” – niezrównany szermierz, który swoim mieczem wyrąbał drogę ku nowym czasom – erze Meiji. Dziś Kenshin zamiast prawdziwego miecza nosi sakabato – miecz o odwróconej, tępej głowni – gdyż przyrzekł sobie, że już nigdy więcej nikogo nie zabije.

Kenshin udaje się do swego dawnego nauczyciela, mistrza, Seijuro Hiko, i prosi go, by ten przekazał mu ostatnie tajniki stylu hiten mitsurugi-ryu. Ale Hiko odmawia. Wówczas w siedzibie Hiko zjawiają się Kaoru, Yahiko i Misao. Po rozmowie z nimi Hiko dowiaduje się, że Kenshin używa swego miecza po to, by bronić innych.

Zmienia zdanie i postanawia przekazać Kenshinowi tajemnicę stylu hiten mitsurugi-ryu. Tymczasem dowódca O-niwabanshu, Aoshi, który pragnie zabić Kenshina, próbuje zmusić Okinę, by wyjawił mu miejsce pobytu Himury…


[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Sandman #04: Pora mgieł (HC, TPB)


Tytuł oryginału: The Sandman: Season of Mists
Rok wydania oryginału: 1991-92, 1994
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Kelley Jones, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 224
Cena: 89 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: maj 2010

Czwarty tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Pora mgieł, części 1 i 2.

Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów
z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Star Wars Komiks #21 (5/2010)


Autor: różni autorzy
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz, Maciek Drewnowski
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 5,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: maj 2010
Nr 5/10


Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 5/2010 liczy sobie wyjątkowo więcej stron, aż 56, i znalazły się w nim dwie historie, w tym jedna szczególnie długa, bo aż 40-stronicowa:
JEDI: MACE WINDU
W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu.
BEZ DOBREGO WYWIADU NIE MA UDANEJ KAMPANII (przed 0)
Dwustronicowy komiksowy żart, który dowodzi postawionej w tytule tezy i pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czaiły się w odległych zakątkach galaktyki.
Ponadto w numerze znalazło się wprowadzenie do serii albumów komiksowych Star Wars: Rycerze Starej Republiki, opisujące tło akcji oraz bohaterów i świat tego cyklu.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:





[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-