baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #15 - C2E2 2010


MarvelComics.plW ubiegły weekend miało miejsce Chicago Comics and Entertainment Expo 2010. Wcześniej Marvel wstrzymywał się z ogłoszeniami, by podczas C2E2 zasypać nowinkami. Wszystkie wiadomości, jakie dzisiaj prezentujemy, ujrzały światło dzienne właśnie w Chicago.

Na panelu Mondo Marvel padły m.in. informacje dotyczące miniserii Captain America: Patriot napisanej przez Karla Kesela z ilustracjami Mitcha Breitwesiera, projektu Thor: The Mighty Avenger, który stworzą Roger Langridge i Chris Samnee, czy też Avengers & The Infinity Gauntlet autorstwa Briana Clevingera i Briana Churilla. (więcej)

Co się tyczy świata Ultimate, ogłoszono, że w lipcu rozpocznie się druga cztero-numerowa mini-seria tworząca trylogię zapoczątkowaną przez wydawaną obecnie Ultimate Comics Enemy, której tytuł brzmi Ultimate Comics Mystery. Zespół twórców nie ulega zmianie - scenarzystą komiksu jest naturalnie Brian Michael Bendis, a rysownikiem - Rafa Sandoval. (więcej)

Ogłoszono lipcowy start miniserii Steve Rogers: Super-Soldier. Komiks stworzą Ed Brubaker i Dale Eaglesham, który dla tego projektu porzuci pracę nad Fantastic Four. Na łamach miniserii śledzić będziemy przygody Steve'a Rogersa. Chociaż to Bucky jest teraz Kapitanem Ameryką, Rogers nie odszedł na emeryturę. Jest to sposób na usatysfakcjonowanie fanów Steve'a, którzy cieszą się z jego powrotu do świata żywych, ale jednocześnie nie chcą, by Bucky odszedł w cień. (więcej)

Na autorskim panelu Cup o'Joe, redaktor naczelny Marvela Joe Quesada podał m.in. informacje o imprincie Icon, do którego trafił projekt Scarlet Briana Bendisa i Aleksa Maleeva, i do którego powrócił Casanova Matta Fractiona. Ustosunkowano się też do przyszłości postaci Marvelmana. (więcej)

Joe Quesada w końcu ujawnił, co oznacza tajemniczy skrót O.M.I.T., pojawiający się od jakiegoś czasu na teaserach. Chodzi mianowicie o historię "One Moment in Time", która rozpocznie się w lipcu, w The Amazing Spider-Man #637, i potrwa do numeru 640 (objętość każdego odcinka będzie większa niż zazwyczaj). (więcej)

W lipcu wystartuje 9-częściowa miniseria Avengers: The Children's Crusade, na łamach której powróci kwestia Scarlet Witch, która po wydarzeniach House of M praktycznie zniknęła z kart komiksów Marvela. Projektem zajmują się Allan Heinberg i Jimmy Cheung, zespół odpowiedzialny za powstanie Young Avengers. (więcej)

Po zakończeniu zeszłorocznej miniserii X-Men/Spider-Man scenarzysta Christos Gage postanowił ponownie skonfrontować Pajęczaka z grupą superbohaterów; tym razem z pierwszą rodziną Marvela - Fantastic Four. Pierwszy numer tej czteroczęściowej miniserii pojawi się w lipcu, a stroną graficzną zajmie się Mario Alberti. (więcej)

Ujawniono skład Secret Avengers, a także podano trochę więcej szczegółów o serii Eda Brubakera i Mike'a Deodato, w tym role, jakie będą pełniły poszczególne postaci. (więcej)

Narybek Avengers Academy poznaliśmy kilka tygodni wcześniej, kiedy Marvel opublikował serię teaserów prezentujących ich wizerunki. W ubiegły weekend podano za to skład kadry nauczycielskiej tego tytułu. (więcej)

Nie zabrakło panelu poświęconego gamma uniwersum. Fani Hulka, Red Hulka, Amadeusa Cho dowiedzieli się co nieco o przyszłości swoich ulubieńców. (więcej)

Na panelu poświęconemu mutantom Marvela pojawili się Marjorie Liu, Giuseppe Camuncoli, Peter David, Jenine Schaefer oraz Arune Singh. Podano, jaki będzie krajobraz x-tytułów po zakończeniu trwającego właśnie eventu "Second Coming". Niektóre serie dobiegają końca, inne zmieniają nazwy, a jeszcze inne dopiero oczekują debiutu. (więcej)

Rick Remender, człowiek odpowiedzialny za drastyczną przemianę Franka Castle w jego własnej serii Punisher, w czasie trwania Heroic Age weźmie na warsztat nie mniej morderczą ekipę, tym razem pod tytułem New X-Force. Jest to jeden ze wspomnianych wyżej debiutantów. (więcej)

Kolejną startującą serią jest X-23. Komiks napisze Marjorie Liu i oczywiście jego główną bohaterką będzie Laura Kinney, dziewczęcy klon Wolverine'a, którego też nie zabraknie na kartach tytułu. (więcej)

Nie zapomniano o Daredevilu. Pięcioczęściowa miniseria Shadowland Andy'ego Diggle i Billy'ego Tana opowiadać będzie o niepokoju, jaki wzbudził Matt Murdock swoimi bezkompromisowymi akcjami wśród swoich zamaskowanych kolegów. (więcej)

Joe Quesada, Arune Singh i Josh Fine byli najważniejszymi gośćmi panelu poświęconego animacjom ze świata Marvela. Podano informacje dotyczące "Super Hero Squad", "Iron Man: Armored Adventures", "Avengers: Earth's Mightiest Heroes", czy animowanego "Ultimate Spider-Man". (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers daredevil fantastic four hulk iron man marvel spider-man x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-