baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #11 - Dla każdego coś miłego


MarvelComics.plPo dość ubogim poprzednim tygodniu, tym razem Marvel się nie powstrzymywał. Wydawnictwo zasypało sieć informacjami dotyczącymi swoich tytułów.

Zacznijmy od majowych zapowiedzi tytułów Domu Pomysłów. (więcej)

W marcu zakończy się tułaczka Cable'a i Hope po czasoprzestrzeni i dwoje bohaterów powróci do głównego świata Marvela, ale za pewną cenę. Z kolei 25. numer komiksu Cable zakończy całą serię i będzie zatytułowany Deadpool & Cable. Tym samym rozpocznie się event Second Coming. Scenarzysta Duane Swierczynski opowiedział o finale swojej serii. (więcej)

Skoro już jesteśmy przy Second Coming, zaprezentowano kolejny enigmatyczny teaser tego eventu. (więcej)

Ostatni numer Incredible Hercules miał iście wybuchowe zakończenie. I chociaż Lew Olimpu udał się do Hadesu na spotkanie ze swoim przyrodnim bratem, to jego przyjaciel, Amadeus Cho, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Co więcej, Greg Pak i Fred Van Lente obiecują, że młody Cho będzie największym bohaterem Heroic Age. (więcej)

Kolejny nowy tytuł o Mścicielach, który ma wystartować wraz z Heroic Age, to... New Avengers. Z niezmienioną drużyną twórców (Brian Michael Bendis i Stuart Immonen), a także w większości znanym składem, nowa wydaje się być tylko zrestartowana numeracja. Wydawnictwo wypuściło serię teaserów na której widnieją członkowie obsady: Luke Cage, Spider-Man, Wolverine, Jessica Jones, oraz The Thing.

Może wydawać się, że Marvelowi brak jest konsekwencji w podejściu do Spider-Mana. Jedna z najbardziej krytykowanych historii ostatnich lat, "One More Day", wymazała praktycznie 20-letnią historię Pajęczaka, bo w opinii wydawcy ustatkowana i żonata postać zbyt oddaliła się od konwencji superhero i podążyła w kierunku problemów życia codziennego. W przyszłych numerach zaś, Peter Parker straci pracę, by nawiązać do problemów, z jakimi tysiące Amerykanów musi się zmagać w dobie globalnego kryzysu. (więcej)

Brian Michael Bendis i Alan Davis będą twórcami startującej w czerwcu pięcioodcinkowej miniserii Siege Aftermath: Avengers Prime. Skupi się ona na klasycznych Mścicielach: Iron Manie, Thorze i Kapitanie Ameryce. (więcej)

Ogłoszono start kolejnego projektu. Heralds, bo tak został zatytułowany, będzie pięcioczęściową miniserią. Ukazać się ma w czerwcu i prawdopodobnie wydawana będzie w systemie cotygodniowym. Jej autorami będą Kathryn Immonen oraz Tonci Zonjic. (więcej)

Kolejny teaser, jaki Marvel wypuścił z początkiem tego tygodnia, jest jednocześnie narysowaną przez Leinila Yu okładką one-shota, który roboczo został nazwany Siege: Fallen. Nie znamy jeszcze scenarzysty tego komiksu, ale wiemy, że zostanie zilustrowany przez Toma Raneya. (więcej)

Machinacje Lokiego pchnęły Normana Osborna do frontalnego ataku na Asgard, który to jest głównym tematem trwającego właśnie eventu Siege. Jakie jednak motywy kierowały bogiem kłamstwa? Scenarzysta Kieron Gillen i rysownik Jamie McKelvie postarają się przybliżyć odpowiedź na to pytanie na łamach Siege: Loki. Gillen wypowiedział się na temat tego projektu. (więcej)

Przez kilka ostatnich miesięcy obserwowaliśmy jak Spider-Man zmaga się ze swymi największymi wrogami w ramach eventu nazwanego "The Gauntlet". W tle tych wydarzeń mogliśmy dostrzec rodzinę Kravinoffów czekającą na dogodny moment aby przystąpić do ofensywy. Właściwa okazja nadarzy się już wkrótce, podczas historii "Grim Hunt" napisanej przez Joego Kelly. (więcej)

Scenarzysta Roger Stern powróci do The Amazing Spider-Man, żeby opowiedzieć o ponownym spotkaniu Ścianołaza z niepowstrzymanym Juggernautem. (więcej)

Na łamach kolumny Cup o'Joe, redaktor naczelny Marvela Joe Quesada powiedział kilka słów na temat serii Astonishing, Avengers i X-Men. (więcej)

W cotygodniowej kolumnie "X-Position", serwis CBR wziął do odpowiedzi Kierona Gillena, scenarzystę takich hitów jak Dark Avengers: Ares, S.W.O.R.D. i Thor. (więcej)

Od Annihilation, poprzez Annihilation: Conquest, War of Kings i Realm of Kings - wszystkie te historie przygotowały grunt pod to, co wystartuje już w maju. Kosmosu Marvela od dłuższego czasu nie można nazwać nudnym miejscem, a zrobi się jeszcze o wiele ciekawiej, wraz z nadejściem The Thanos Imperative. (więcej)

Scenarzysta serii Punisher, Rick Remender, wypowiedział się na temat swoich dalekosiężnych planów dotyczących Franka Castle. Dowiedzieliśmy się m.in., że seria zmieni nazwę oraz kto będzie ją ilustrował. (więcej)

Na koniec nowinki filmowe, a wśród nich o scenariuszu Mścicieli, o kontynuacji "Iron Man: Armored Adventures", o Transformerach, Ant-Manie, Nicku Fury, i o sequelu "X-Men Geneza: Wolverine". (więcej, więcej i więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers heroic age iron man marvel punisher second coming siege spider-man thanos wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-