baner

NEWS

- Ukazały się

Lutowy pakiet Egmontu


Egmont - logoDo sprzedaży trafił lutowy pakiet wydawnictwa Egmont.

Czyściec


Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Christophe Chabouté
Rysunki: Christophe Chabouté
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 192
Cena: 99 zł.
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3616-5
Data wydania: luty 2010
Kolekcja "Plansze Europy"


Czyściec to drugi, po Henri Désiré Landru, wydany w Polsce album wielokrotnie nagradzanego alzackiego scenarzysty i rysownika, Christophe’a Chabouté.

Bohater komiksu, Benjamin Tartouche, to człowiek sukcesu. Prowadzi własne studio graficzne, ma mnóstwo zleceń, dostaje w spadku wielki dom. Nagle los się od niego odwraca: pożar pochłania jego majątek, bank odbiera mu kartę kredytową, ubezpieczyciel zwleka z wypłatą odszkodowania. Benjamin ląduje na ulicy, na śmietniku życia…

Chabouté ukazał miałkość i ulotność egzystencji przeciętnego współczesnego człowieka i zręcznie połączył intrygującą opowieść obyczajową z elementami nadprzyrodzonymi i sensacyjnymi…

opis wydawcy


Przykładowe plansze:Sky Doll


Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Barbara Canepa, Alessandro Barbucci
Rysunki: Barbara Canepa
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 144
Cena: 53 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3710-0
Data wydania: luty 2010
Seria "Science Fiction"


Na planecie Papathea, rządzonej przez zdegenerowaną papieżycę Ludwikę, żyje Noa, jedna z wielu obdarzonych częściową świadomością lalek Sky Doll. Stworzenia tego rodzaju służą zaspokajaniu przyziemnych potrzeb mężczyzn. Tymczasem w Noi budzi się świadomość całkowita i chęć wyrwania się z rąk właściciela. Udaje się jej ukryć na statku kosmicznych dyplomatów. Ma nadzieję, że na innej planecie będzie mogła żyć spokojnie jako wolna istota. Niestety, niewłaściwie wybrała statek i wplątała się w niebezpieczną misję szpiegowską, która odmieni oblicze tej części wszechświata.

W zbiorczym albumie polskiego wydania zostały zamieszczone trzy pierwsze tomy cyklu: Żółte Miasto, Aqua i Białe Miasto.

opis wydawcy


Przykładowe plansze:


Baby Blues #2: Ona już to robi!


Autor: Jerry Scott, Rick Kirkman
Tytuł oryginału: Baby Blues: She started it!
Tłumaczenie: Małgorzata Białecka
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 215 x 230 mm
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3630-1
Data wydania: 25 luty 2010

Drugi tom niezwykle popularnej serii komiksowej o perypetiach młodych rodziców. Zoe, córeczka Wandy i Darryla ma już 3 miesiące. Dla Wandy nadchodzi czas ważnej decyzji – czy wrócić do pracy, czy poświęcić się wychowywaniu córki. Darryl zastanawia się, jak utrzymać rodzinę, nie rezygnując z drobnych przyjemności, bo przecież po opłaceniu rachunków, kupieniu pieluch, kosmetyków, ubranek i zabawek prawie nic im nie zostaje. Ale Zoe – i pewien przykry wypadek samochodowy – tak odmieniają Darryla, że niemal jak filozof pyta: „Jak można być tak spłukanym i tak bogatym jednocześnie. Także Wanda – choć zazdrości nowej sąsiadce spokojnego synka – nie zamieniłaby swego życia na to „sprzed dziecka”. Uwielbia być matką, może jedynie wolałaby nie wyglądać jak matka.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Blueberry #2 (kolekcja Plansze Europy)


Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Jean-Michele Charlier, Giraud
Rysunki: Giraud
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 192
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3612-7
Data wydania: luty 2010

Dziki Zachód, XIX wiek – czasy pionierów, walk z Indianami, organizowania struktur państwowych, zwalczania przestępczości. Mityczna epoka USA, której bohaterami byli ludzie gwałtowni i niestroniący od przygód, lecz jednocześnie szlachetni i odważni. Tacy jak porucznik Mike S. Blueberry z fortu Navajo.

W drugim albumie zbiorczym przedstawiamy cztery tomy wydania oryginalnego: Żelazny koń, Stalowa pięść, Szlak Siuksów i Generał Żółta Głowa. Tworzą one całość, ukazującą epizody z burzliwego okresu walk pomiędzy kompaniami budującymi kolej transamerykańską oraz słynnych wojen białych z Siuksami i Czejenami w rejonie Gór Czarnych.

Seria o poruczniku Blueberrym to jeden z najsłynniejszych i najdłuższych europejskich komiksów westernowych o wielowątkowej fabule. Autorami opowieści są: nieżyjący już scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik-legenda, Jean Giraud, w Polsce bardziej znany jako Moebius (Feralny Major, Świat Edeny).

opis wydawcy


Przykładowe plansze:


Star Wars: Mroczne Czasy #02: Podobieństwa


Tytuł oryginału: Dark Times vol. 2: Parallels
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Mick Harrison
Rysunki: Dave Ross, Lui Antonio
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 150 x 228 mm
Stron: 120
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: luty 2010

Podobieństwa to drugi tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się w początkach istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki.

Mistrz Jedi K'Kruhk ledwie umyka z czystki Jedi, która nastąpiła w wyniku rozkazu 66, wydanego przez Imperatora Palpatine'a, i wkrótce zostaje opiekunem grupy dzieci. Wojna się skończyła, ale czy K'Kruhk odnajdzie pokój po tym, co widziały jego oczy?

Po śmierci żony i córki, a także po zaciekłej kłótni ze swoim byłym towarzyszem, Mistrzem Jedi, Bomo Greenbark podróżuje z wyjętą spod prawa załogą „Uhumele”. Znalazł sobie miejsce do życia, ale czy znajdzie jeszcze dom?
Imperium przejmuje władzę i ci, którzy znajdują się na zewnątrz – zarówno dobrzy, jak i źli – muszą podejmować rozpaczliwe działania, by wykuć przyszłość dla siebie i swoich podopiecznych. Mistrz K'Kruhk i Bomo Greenbark podążają podobnymi ścieżkami, ale do zupełnie innych celów.

opis wydawcy


Przykładowe plansze:
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ljc -

przychylam - bełkot, wizualnie fajny jednak

Burps -

Sky doll - dramatycznie beznadziejny komiks, nie wiem kto i skąd wytrzasnął takieo gniota, pachnie mi to nepotyzmem! a szkoda bo seria SF jest moją ulubioną a tu znowu na coś dobrego przyjdzie poczekać kilka miesięcy ale za to "Rozbitkowie czasu"! wreszcie!
sky doll - do latryny!!!!!!

vision2001 -

Czyściec na 99%. Chyba, że jak go ujrzę to coś mi się odmieni... Myślałem nad Sky Doll, ale trochę powątpiewam, że kupię ten tytuł. Reszta - nie dla mnie.

Z zapowiedzi na marzec to na 100% Ludzki Lucek oraz Fantasy Komiks.
Pojawi się jeszcze Animal'z, ale tutaj postawię ogromny ?

juzio -

Kupię Blueberrego to rzecz pewna, a resztę tytułów odpuszczam.