baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont w styczniu


Egmont - logo25 stycznia trafi do sprzedaży najnowszy pakiet wydawnictwa Egmont. W bieżącym miesiącu, nakładem tego wydawnictwa, ukazały się już jednak dwa tytuły: najnowszy numer "Star Wars Komiks" i ekskluzywne wydanie kultowego komiksu "Szninkiel". Szczegółowe informacje na temat wszystkich styczniowych komiksów Egmontu znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Star Wars Komiks #17 (1/2010)


Scenariusz: Haden Blackman, Ryan Kinnard, Beau Smith
Rysunki: Brian Ching, Ryan Kinnard, Mike Deodato Jr.
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 5,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3613-4
Data wydania: 14 styczeń 2010

W zeszycie znajdują się trzy historie:

"Pole rażenia"

Wojny klonów trwają od czterech miesięcy. Separatyści opracowali nową broń biologiczną i Republika pragnie zdobyć antidotum. Grupa Jedi, z Obi-Wanem na czele, rusza w tym celu na planetę Queyta. Obi-Wan natyka się tam na Durge’a, łowcę nagród i separatystycznego dowódcę, a także na Mroczną Jedi Asajj Ventress. Nie będzie to ich ostatnie spotkanie.

"Kapitan C3-PO"

Krótka przygoda z udziałem pary najsłynniejszych droidów w galaktyce. Wspominany w dialogach kapitan Antilles to Raymus Antilles, kapitan korwety Tantive IV, która przewoziła maleńką Leię na Alderaan, a znacznie później – plany Gwiazdy Śmierci. Kapitan zginął z ręki Dartha Vadera. Mimo zbieżności nazwisk nie był krewnym rebelianckiego pilota Wedge’a Antillesa.

"Przelicytowany, lecz niepokorny"

Bohaterowie tej historii to dwoje łowców nagród, Boba Fett oraz Sintas Vel. Oboje pilnie poszukują pewnego pojemnika i trafiają na słynącą z domów aukcyjnych planetę Bidamount. Co jest w pojemniku? Tego dowiadujemy się pod koniec historii, przy okazji poznając pewną tajemnicę z przeszłości obojga łowców.

[opis wydawcy]


Szninkiel (Egmont) (integral, twarda oprawa)


Tytuł oryginału: Le Grand Pouvoir Du Chninkel
Rok wydania oryginału: 1987
Wydawca oryginału: Casterman
Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 210 x 290 mm
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3613-4
Data wydania: 13 styczeń 2010

Szninkiel jest jednym z najbardziej znanych dzieł spółki autorskiej Jean Van Hamme (scenariusz) - Grzegorz Rosiński (rysunki).

Szninkiel to poważna opowieść o walce o wolność i o poszukiwaniach prawdy, umieszczona w konwencji fantasy. Krytycy uważają to dzieło za jedno z największych osiągnięć europejskiej sztuki komiksowej.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:Martha Washington: jej życie i czasy, wiek XXI


Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Dave Gibbons
Oprawa: twarda, wydanie dwutomowe
Format: 170 x 260 mm
Stron: 248 stron – tom 1, 352 strony – tom 2
Cena: 220 zł (cena za 2 tomy)
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2506-0
Data wydania: 25 styczeń 2010
Komiks składa się z dwóch tomów sprzedawanych razem.


„Dajcie mi wolność albo dajcie śmierć” – kończył swoje przemówienie jeden z bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych w 1775 roku, zachęcając do chwycenia za broń i zwrócenia się przeciw tym, którzy tej wolności mu odmawiali. Czy ktoś przypomni sobie te słowa po ponad dwustu latach, w futurystycznej Ameryce XXI wieku, w której najubożsi zamykani są w miejskich gettach, na ulicach panuje policja, prezydentura powoli zamienia się w dyktaturę, a słowo „wolność” to tylko jeden z nic nieznaczących sloganów, ładnie wyglądający na proporczykach w czasie politycznych kampanii? Czy przypomni je sobie wychowana w getcie, czarnoskóra programistka Martha Washington, której ojciec zginął podczas ulicznych rozruchów?

Kilka miesięcy po tym, jak w 1990 roku Frank Miller („Sin city”) i Dave Gibbons („Watchmen”) zaprezentowali pierwszą część „Dajcie mi wolność”, w której na zasadach satyry politycznej przestrzegali przed zaostrzeniem kursu w amerykańskiej polityce zagranicznej i wewnętrznej, wojska Amerykańskie interweniowały w Kuwejcie i miała miejsce I wojna w Zatoce Perskiej. Wojna o ropę i niebezpieczeństwo uczynienia z USA państwa policyjnego, o który pisali w komiksie, powoli przestawały być fikcją, a zaczynały być rzeczywistością…

Zabawa się skończyła. Także dla Marthy Washington.
Dajcie mi wolność - albo szykujcie się na śmierć.

[opis wydawcy]


Baby Blues #2: Ona już to robi!


Autor: Jerry Scott, Rick Kirkman
Tytuł oryginału: Baby Blues: She started it!
Tłumaczenie: Małgorzata Białecka
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 215 x 230 mm
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3630-1
Data wydania: 25 styczeń 2010

Drugi tom niezwykle popularnej serii komiksowej o perypetiach młodych rodziców. Zoe, córeczka Wandy i Darryla ma już 3 miesiące. Dla Wandy nadchodzi czas ważnej decyzji – czy wrócić do pracy, czy poświęcić się wychowywaniu córki. Darryl zastanawia się, jak utrzymać rodzinę, nie rezygnując z drobnych przyjemności, bo przecież po opłaceniu rachunków, kupieniu pieluch, kosmetyków, ubranek i zabawek prawie nic im nie zostaje. Ale Zoe – i pewien przykry wypadek samochodowy – tak odmieniają Darryla, że niemal jak filozof pyta: „Jak można być tak spłukanym i tak bogatym jednocześnie. Także Wanda – choć zazdrości nowej sąsiadce spokojnego synka – nie zamieniłaby swego życia na to „sprzed dziecka”. Uwielbia być matką, może jedynie wolałaby nie wyglądać jak matka.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Baśnie #6: Strony rodzinne


Tytuł oryginału: The mean season
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham, David Hahn, Lan Medina
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka, kartonowa
Format: 170 x 260 mm
Stron: 192
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: James Jean
ISBN: 978-83-237-3629-5
Data wydania: 25 styczeń 2010

Po odparciu pierwszego ataku Adwersarza na Baśniogród jego mieszkańcy muszą przygotować się do prawdziwej wojny, która bez wątpienia wybuchnie. Dla jednego z Baśniowców oznacza to opuszczenie miasta i rozpoczęcie kariery skorumpowanego magnata filmowego w Hollywood, co – jak ma nadzieję – przyniesie mu sławę i majątek. Lecz dla innego Baśniowca perspektywa wojny oznacza o wiele bardziej niebezpieczną wyprawę – podróż w baśniowe Strony Rodzinne, do samego serca terytorium wroga. Tu w końcu dojdzie do ujawnienia tożsamości Adwersarza.

"Baśnie: Strony rodzinne" to album złożony z zeszytów 34-41 uznanej serii, stworzonej przez Billa Willinghama.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Hellboy #11: Opowieści niesamowite


Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: John Arcudi, Joe Casey, John Cassaday, Bob Fingerman, Matt Hollingsworth, Alex Maleev, Fabian Nicieza, Jason Trent Pearson, Eric Powell, Mark Scott Ricketts, Sara Ryan, Tom E. Sniegoski, Randy Stradley, Andi Watson, Kia Asamiya, Haden W. Blackman, Evan Dorkin, Tommy Lee Edwards, Tom Fassbender, Ron Marz, Scott Morse, Jim Pascoe, Doug Petrie, Will Pfeifer, Craig Thompson, Jill Thompson, Kevin Walker, J.H. Williams III, Akira Yoshida
Rysunki: John Cassaday, Bob Fingerman, Seung Kim, Roger Langridge, Steve Lieber, Alex Maleev, Ovi Nedelcu, Steve Parkhouse, Jason Trent Pearson, Eric Powell, Stefano Raffaele, Andi Watson, Eric Wight, Kia Asamiya, Lee Bermejo, Gene Colan, Tommy Lee Edwards, Scott Morse, P. Craig Russell, Jim Starlin, Craig Thompson, Jill Thompson, Kevin Walker, Simeon Wilkins, J.H. Williams III
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 216
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3628-8
Data wydania: 25 styczeń 2010

W 1994 roku Mike Mignola rozpoczął jedną z najbardziej niezwykłych i porywających wizualnie serii komiksowych, jakie kiedykolwiek wydano. Dekada wystarczyła, by bohater i jego twórca odnieśli wszelkie możliwe sukcesy w branży komiksowej i zdobyli ogólnoświatowe uznanie. Dla uczczenia dziesiątej rocznicy ukazania się "Hellboya" Mike’a Mignoli na ekrany kin trafiła filmowa adaptacja komiksu, a do księgarń zbiór "Hellboy: Weird Tales". Oddajemy do rąk Czytelników polskie wydanie tej bestsellerowej antologii. Zebrane w niej historie naśladują i parodiują niezwykły świat Mignoli, a także wprowadzają do niego nowe, świeże elementy. Autorami zbioru są najwięksi rysownicy i scenarzyści pracujący dziś w branży komiksowej, w tym weterani, którzy wywarli wpływ na Mignolę, oraz młodzi utalentowani twórcy wychowani na lekturze "Hellboya".

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Kenshin #10


Tytuł oryginału: Ruroni Kenshin Vol.10
Wydawca oryginału: Sueisha
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Scenariusz: Nobuhiro Watsuki
Rysunki: Nobuhiro Watsuki
Druk: czarno- biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 115 x 180 cm
Stron: 184
Cena: 19 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3656-1
Data wydania: 25 styczeń 2010

Manga przygodowa osadzona w realiach historycznych. Akcja rozgrywa się w 1879 roku w Tokio w epoce Meiji. Główny bohater to Himura Kenshin, z charakterystyczną szramą na policzku w kształcie krzyża, który niegdyś jako Siepacz Battosai – „Krwawa klinga” bezlitośnie mordował ludzi. Z nastaniem nowej epoki postanowił zostać wędrownym samurajem i obiecał sobie, że już nigdy więcej nie zabije człowieka.

Po ostatnim pojedynku z geniuszem miecza Sojiro Kenshin złamał swój miecz. Odnajduje wnuka kowala, który niegdyś wykuł jego miecz. Jednak staruszek Shakku już nie żyje, a jego wnuk Seiku, miłujący pokój, porzucił tę profesję. Kenshin nie ma sumienia prosić go o wykucie nowego sakabato, a bez porządnego miecza dni Keshina są policzone. Shishio w tym czasie przygotowuje się do podboju kraju. Wysyła Sojiro z misją do wschodniej Japonii, by nawiązał kontakt z „dziesięcioma mieczami”, oddziałem specjalnym, który zajmuje się likwidowaniem najważniejszych figur z rządu.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Ranma 1/2 #27


Tytuł oryginału: Ranma 1/2
Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 115 x 180 mm
Stron: 176
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2591-6
Data wydania: 25 styczeń 2010

Manga fantastyczno-komediowa. Główny bohater, chłopiec Ranma, pod wpływem ciepłej wody zamienia się w dziewczynę, co zawsze przysparza mu wiele nieprzewidywalnych kłopotów.

W tym tomie bohaterów czeka wiele nowych przygód. Wychowawczyni Ninomiya postanawia odwiedzić rodziców każdego z uczniów. Podczas wizyty w domu sióstr Tendo zakochuje się w ich ojcu. Pragnie z nimi zamieszkać i im matkować, czego dziewczęta nie są w stanie znieść. Mousse znajduje w domu Shampoo dziwne okulary, które sprawiają, że gdy je zakłada, staje się niezwykle silny. Swoją moc pragnie wykorzystać, aby zdobyć uczucie dziewczyny. Shampoo zwraca się o pomoc do Ranmy.
W morzu grasuje wielki potwór, który co lato próbuje ściągać na dno dziewczyny, co skutecznie odstrasza wszystkich plażowiczów. Mieszkańcy pragną schwytać monstrum i w tym celu wystawiają Ranmę przemienionego w dziewczynę na przynętę.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:
[PKP za wydawnictwem Egmont]

Tagi

Egmont


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-