baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #3


marvelcomicsplUbiegłych kilka tygodni nie obfitowało w wiadomości z poletka Marvela, ale tym razem Dom Pomysłów zadbał o to, by było o czym mówić.

We wrześniu zeszłego roku informowaliśmy, że reprezentowani przez Marca Toberoffa spadkobiercy Jacka Kirby'ego złożyli do sądu pozwy, rozpoczynając proces odzyskania przez nich praw do takich postaci, jak Fantastyczna Czwórka, Hulk i X-Men. Na kontrpozew Marvela trzeba było czekać aż do zeszłego piątku. Za to kancelaria Toberoff & Associates skomentowała linię obrony Domu Pomysłów już po kilku godzinach od podania jej do publicznej wiadomości.

Diamond Comics Distributors zainaugurowało tegoroczne Gem Awards. Podano listę nominowanych, których wyłonił "panel specjalistów", mając na uwadze m.in. wpływ poszczególnych pozycji na rynek komiksowy, kreatywność i wyniki sprzedaży. Teraz klienci Diamonda mogą głosować na swoich faworytów. Zwycięzcy nagród nazywanych pieszczotliwie
"Gemmies" mają zostać ogłoszeni w pierwszej połowie lutego. (więcej)

Wydano pierwszy numer miniserii Siege, będącej osią "ostatniego dużego eventu Marvela" (cóż, dopóki nie nastąpi kolejny). Z tej okazji redaktor Tom Brevoort i scenarzysta Brian Michael Bendis udzielili długiego wywiadu, jednocześnie prezentując narysowane przez Oliviera Coipela stronice z kolejnego numeru. (więcej)

Scenarzystka Louise Simonson opowiedziała o swoim nowym projekcie - miniserii X-Factor: Forever, która wystartuje w marcu i zostanie narysowana przez Dana Panosiana. (więcej)

Na łamach serii Nova rozpoczęła się właśnie historia "Riddle of the Sphinx". Nova i Darkhawk zostają wciągnięci do powstałej na końcu War of Kings Wyrwy, gdzie czeka na nich Sphinx, arcywróg Novy. Scenarzyści Dan Abnett i Andy Lanning opowiedzieli, czego jeszcze możemy się spodziewać. (więcej)

Wprawdzie seria Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural przetrwała na rynku bardzo krótko (zaplanowany na luty numer piąty ma być ostatnim), ale jej scenarzysta Rick Remender nie traci dobrego humoru. (więcej)

Marvel rozpoczął promocję nowej serii Jepha Loeba i Arta Adamsa zatytułowanej Ultimate Comics X, która rozpocznie się 3 lutego. Zaprezentowano dwie ilustracje. (więcej i więcej)

Natasha Romanoff, znana lepiej jako Black Widow, doczekała się własnej serii! Jej autorami będą Marjorie Liu i Daniel Acuna. (więcej)

Marvel zamieścił na swojej stronie intrygującą zajawkę. Rysunkowi towarzyszy hasło "It's time to save the world" i kwietniowa data. Więcej szczegółów nie podano, ale można dopatrzyć się związku z nowym projektem Shield Jonathana Hickmana. (więcej)

Zaprezentowano nową zbroję, jaką Iron Man ma przywdziać po zakończeniu rozgrywającej się na łamach Invincible Iron Man historii "Stark Disassembled". Jej projektantem jest Ryan Meinerding. (więcej)

Wiemy już, jakie komiksy mają nakładem Domu Pomysłów ukazać się w marcu tego roku. (więcej)

"Spider-Man 4" z problemami, "Deadpool" bez problemów, ciekawe koncepcyjne grafiki z "Iron Mana", zdjęcie fury Red Mista oraz marzenia Bendisa. Liczba plotek powiązanych z filmowymi adaptacjami jak zwykle nie zawodzi. (więcej)

Mike De Luci, który jest producentem drugiej części "Ghost Ridera"", wypowiedział się odnośnie kontynuacji i podał ewentualną nazwę obrazu: "Ghost Rider: Spirit of Vengeance". (więcej)

Rhett Reese i Paul Wernick, jedni z najbardziej rozchwytywanych scenarzystów w Hollywood po sukcesie napisanego przez nich "Zombieland", zabiorą się za skrypt do "Deadpoola". (więcej)

Zaprezentowano kolejny zwiastun do "Kick-Ass". Jest dłuższy, ciekawszy i daje pełniejszy obraz tego, jak może wyglądać końcowy produkt. (więcej)

Wszystko wskazuje na to, że w 2011 roku ruszą prace nad kontynuacją przygód Logana. Tak przynajmniej wynika z tego, co powiedział Hugh Jackman. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl


Tagi

Avalon


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-