baner

NEWS

- Ukazały się

Premiery na MFKiG: Timof Comics i Mroja Press


W rozwinięciu newsa znajdują się okładki, opisy i przykładowe plansze z albumów wydawnictwa Timof Comics oraz Mroja Press, które ukazały się podczas MFKiG.

Mucha


Autor: Lewis Trondheim
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 135X210 mm
Stron: 104
Cena: 32 zł
Wydawnictwo: Mroja Press
ISBN: 978-83-61081-95-1
Data wydania: październik 2009

Mucha (domowa), Musca domestica, synantropijny, kosmopolityczny owad z rzędu muchówek; dł. ok. 8 mm; pospolita i natrętna; przenosicielka drobnoustrojów, w tym także chorobotwórczych [źródło: Encyklopedia PWN].
Mucha (Alfons Maria) - (ur. 24 lipca 1860 w Iwanczycach koło Brna, zm. 14 lipca 1939 w Pradze), czeski grafik i malarz, jeden z czołowych przedstawicieli secesji i fin de siecle'u [źródło: wikipedia.pl]
Mucha (Anna Maria) - (ur. 26 kwietnia 1980 w Warszawie) – polska aktorka, na dużym ekranie zadebiutowała w wieku 9 lat, w filmie Andrzeja Wajdy "Korczak" [źródło: wikipedia.pl]
„Mucha” (scenariusz i rysunki: Lewis Trondheim) – genialny komiks wybitnego twórcy, historia niezłomnego owada, który nie bacząc na przeszkody (prawie) podbija świat [źródło: Mroja Press, październik 2009].

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:Muchy


Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 148X210 mm
Stron: 24
Cena: 0,01 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
Data wydania: październik 2009

Komiks wydany w ramach Polskiego Dnia Darmowego KomiksuSkin


Scenariusz: Peter Milligan
Rysunki: Brendan McCarthy
Oprawa: miękka
Format: 185X285 mm
Stron: 48
Cena: 32 zł.
Wydawnictwo: Timof Comics
Data wydania: 5 październik 2009

Skin: surowa i kontrowersyjna historia o ofierze talidomidu.Skin: zakazany jeszcze przed publikacją. Odrzucony przez innych wydawców, którzy uznali go za "zbyt niepokojący".Skin: Wściekła i pełna przemocy książka. Tragedia poprzetykana gorzkim humorem.Skin: najważniejszy komiks, jaki przeczytasz w tym roku.Skin: jest opowieścią o Martinie Atchinsonie: niektórzy z jego kumpli wołają na niego spastyk. Większość z nich nazywa go Martin 'Atchet, czyli Martin Topór.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


Ziniol #6


Oprawa: miękka, kolorowa
Format: B5
Cena: 30 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
Redaktor naczelny: Dominik Szcześniak
Data wydania: październik 2009

(komiksy polskie)
1. Piotr Nowacki, który do spółki z Bartoszem Sztyborem stworzył kolejny sentymentalny kawałek, sięgający czasów dzieciństwa. Tym razem rzecz tyczy się piaskownicy. Dla jednych zwykła kupa piasku, dla innych kultowa miejscówka towarzyska - czym jest dla autorów?
2. Dennis Wojda, który napisał i narysował komiks o dziewczynie.
3. Rafał Tomczak, który w swoim "Kąciku Otoczaka" po raz kolejny atakuje nieprzewidzianymi akcjami.
4. Rafał Trejnis oraz wyżej podpisany, którzy w ostatnim odcinku pierwszego sezonu serialu "Fotostory" nie zamykają większości wątków i zostawiają Czytelników bez absolutnie żadnych odpowiedzi na temat zagadek, które pojawiają się w komiksie. Albo: uskuteczniają zamknięte zakończenie i powodują, że Czytelnik zachodzi w głowę, zastanawiając się "gdzie tu można przypiąć kontynuację?"
(komiksy zagraniczne)
1. Nick Abadzis, który przedstawi krajobraz możliwości postrzegania medium komiksowego.
2. Jeff Lemire, eksploatowany ostatnio przez Vertigo jeździec bez konia.
3. Igor Baranko, w iście szpiegowsko - sensacyjnej fabule, pod wpływem której podniesie się Wam ciśnienie.
4. Alim Wielitow, kręcący kołem czasu.
5. Jose Carlos Fernandes, który jeszcze ma złudzenia.
6. Bira Dantas, opierający się na faktach w historii o zabiciu Galdina.
7. Askold Akiszyn w jednej ze swoich staroruskich bajek.
8. Jelena Woronowicz i Andrij Tkalenko, autorzy "Suki", tym razem w publikowanej już w "Ziniolu" serii "Psia dola" plus sam Andrij w krótkiej formie, diagnozującej melancholię.
9. Konstanty Komardin i kolejna z jego "Opowieści ludzi martwej ryby".10. Polina Pietruszina przerabiająca Daniela Charmsa.

W części publicystycznej będzie można poczytać o: twórczości Gartha Ennisa, najlepszych komiksach z serii Green Arrow, serii "Torpedo", kilku komiksach, które zostaną wydane na MFK, jak również jednym, który na tę imprezę nie zostanie wydany. W części z wywiadami zaprezentujemy Wam m.in. mięsistą rozmowę z Olafem Ciszakiem, konkretna wymianę zdań z Igorem Baranko, czy też wyczerpujący dialog z Brianem Bollandem i krótką rozmowę ze współtwórcą tego "Ziniola" - Jeffem Lemire.

[opis wydawcy]
Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-