baner

NEWS

- Film

Michel Vaillant na Canal+


Już w najbliższą sobotę, 12. marca, o godz. 23:30 na programie Canal+ swą telewizyjną premierę będzie miał film Najlepsi z najlepszych, którego pierwowwzorem był komiks Michel Vaillant.

Michel Vaillant (Sagamore Stevenin) to mistrz wyścigów samochodowych rallyes o światowej renomie. 20-latek jest chlubą całej swojej rodziny, ale też solą w oku konkurencji. Zagorzałą przeciwniczką Michela jest piękna Ruth Wong (Lisa Barbuscia), która chce pomścić tragiczną śmierć swojego ojca Leadera.

Obwinia za nią Vaillantów i postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Okazją do zemsty staje się 24-godzinny wyścig Le Mans. Michel startuje w nim u boku swojego przyjaciela Steve'a Warsona (Peter Youngblood Hills), mistrza kierownicy ze Stanów Zjednoczonych. Przed nimi rusza ekipa Leader: Bob Cramer i Dan Hawkins. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja, której stawką jest tym razem nie złoty medal, a ludzkie życie.Scenariusz filmu "Najlepsi z najlepszych" to wspólne dzieło Gillesa Malencona i znakomitego reżysera Luca Bessona ("Nikita", "Leon zawodowiec", "Piąty element", "Joanna D'Arc"). Pierwowzorem scenopisu jest popularny komiks Jeana i Philippe'a Gratonów Michel Vaillant.
Jego bohater po raz pierwszy dał się poznać czytelnikom w 1957 roku w "Dzienniku Tintina" i do dziś ukazało się przeszło 20 milionów egzemplarzy albumów o jego przygodach. W 1967 roku na podstawie komiksu powstał serial telewizyjny. Zarówno on, jak i zrealizowany w 2003 roku film, były kręcone w trakcie prawdziwych wyścigów samochodowych. Twórcą kinowej wersji przygód Vaillanta jest młody francuski reżyser Louis-Pascal Couvelaire, który dwa lata temu zadebiutował dramatem "Zimny pot" ("Sueurs"). Na planie debiutu spotkał się z Sagamore Steveninem, któremu potem powierzył rolę Michela Vaillanta. 30-letniemu aktorowi partnerują m.in. legenda francuskiego kina Jean-Pierre Cassel ("Arsene Lupin", "Trzej muszkieterowie", "Morderstwo w Orient Expressie", "Alicja") i pamiętana z roli Heleny w superprodukcji "Troja" młoda niemiecka aktorka Diane Kruger.

[Canal+]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-