baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe - manga


W ostatnich dniach ukazały się cztery nowe komiksy z kręgu mangi: "Japan", "Bleach #1", "Vanarium #1", "Akatsukiss: How to kiss it". W rozwinięciu newsa opisy, okładki i przykładowe plansze.

Japan


Scenariusz: Buronson
Rysunki: Kentaro Miura
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 130 x 180 mm
Stron: 224
Cena: 24 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-27-9
Data wydania: 30 wrzesień 2009

Yashima Katsuji to barczysty yakuza, który gotów jest zrobić wszystko w imię miłości. Jednakże obiekt jego westchnień - piękna reporterka Katsuragi Yuka, ani myśli odwzajemnić uczucie. Mężczyzna nie rezygnuje łatwo i podąża za nią nawet do Hiszpanii. Na miejscu, wskutek trzęsienia ziemi, Yashima Katsuji dostaje się wraz z grupą innych Japończyków do pieczary pełnej kartagińskich żołnierzy. Tam też spotyka staruszkę, która wieszczy schyłek Kraju Kwitnącej Wiśni, podobny do tego, jaki spotkał Kartaginę.

Japan to historia stworzona przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów - Buronsona (Hokuto no ken) i Kentaro Miurę (Berserk).

[Hanami]


Przykładowe plansze:


Bleach #01


Autor: Tite Kubo
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: b6 12cm x 17cm
Cena: 16 zł
Wydawnictwo: JPF
Data wydania: wrzesień 2009

Ichigo Kurosaki jest zwykłym, nastoletnim chłopakiem. No, może poza pewnym szczegółem – widzi duchy. Mieszkał sobie spokojnie (?) wraz ze swoją szaloną rodzinką w podtokijskim miasteczku Karakura – i zapewne mieszkałby nadal, gdyby pewnego dnia w jego pokoju nie pojawiła się tajemnicza dziewczyna w czarnym kimonie. Chwilę później rodzinę Kurosakich atakuje tajemniczy potwór, a oszołomiony Ichigo dowiaduje się, że jest tylko jeden, jedyny sposób, by ocalić najbliższych...

[opis wydawcy]


Akatsukiss How to kiss it?


Autor: Vanitachi, Little Lady Punk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Cena: 9,90 zł
Wydawnictwo: Studio JG
Data wydania: wrzesień 2009

Wydanie specjalne skądinąd znanego dōjinu z „Naruto”. Nieznane dotąd, niepublikowane materiały – tajne akta „Brzasku”. Poradnik Sira Leadera na czas kryzysu: jakiej pracy nie powinni wybierać byli terroryści, jak wyrównać zaległe rachunki piłą mechaniczną, jak zmusić polską ekipę budowlaną do zbudowania…czegokolwiek… O tragicznych skutkach pijaństwa i zaopatrzeniu sklepu zoologicznego…Jeden jedyny raz serio: o odwadze, dokonywaniu wyborów i więzi silniejszej niż śmierć – historia zagłady klanu Uchiha. O pierwszym pocałunku…ale to tajemnica… Goście z zagranicy, odpowiedzi na najczęściej zadawane przez czytelników pytania, laleczki-wycinanki i strasznie dużo innych straszliwych straszności.

[opis wydawcy]


Vanarium #1


Scenariusz: Konrad Kalinowski
Rysunki: Agnieszka Mirosław
Druk: czarno-biały
Cena: 16,90 zł
Wydawnictwo: Studio JG
Data wydania: wrzesień 2009

Gdy 18-letnia Iza wyrusza na szkolną wycieczkę nie zdaje sobie sprawy jak bardzo zmieni ją ta podróż. Początkowa sielanka wyprawy w góry skończy się wraz z tajemniczą, potężną eksplozją, która spowoduje wypadek autokaru. Okaleczona dziewczyna ostatkami sił dotrze do jaskini i zniknie w niej na kilka dni. Gdy z niej wyjdzie już nic nie będzie takie samo.
Poznajcie futurystyczny świat „Vanarium” - świat, w którym wysokie technologie przeplatają się ze zdolnościami nadprzyrodzonymi.
opis wydawcy


Przykładowe plansze:
[Karol Wiśniewski]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-