baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont w październiku - szczegóły


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z okładkami, planszami i opisami październikowych nowości Egmontu.

Berlin


Tytuł oryginału: Berlin
Rok wydania oryginału: 2007-2008
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Marvano
Rysunki: Marvano
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 260 x 190
Stron: 176
Cena: 59 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3620-2
Data wydania: październik 2009

Pozycja z kolekcji "XX WIEK, WIEK XXI"

Zbiorcze wydanie trzytomowej serii znanego rysownika belgijskiego, Marvano, który tym razem stworzył też scenariusz opowieści. Wprawdzie jej pierwszy tom ukazał się w 1994 roku, ale autor dokończył cykl dopiero w roku 2008 i opublikował pod wspólnym tytułem Berlin. Dzieło to znacząco różni się od wcześniejszych komiksów Marvano. Nie jest opowieścią science fiction, lecz historyczno-sensacyjną, osadzoną w realiach niemieckich II wojny światowej i drugiej połowy XX wieku. Przedstawia historię śledztwa prowadzonego w czasach współczesnych przez głównego bohatera, usiłującego rozwikłać tajemnicę losów swojego ojca, byłego pilota wojsk alianckich, który w czasie II wojny światowej bombardował Berlin, a później, podczas zimnej wojny, kiedy Rosjanie blokowali zachodnią część stolicy Niemiec, bronił Berlina Zachodniego.

[Egmont]

Znakomity komiks słynnego belgijskiego scenarzysty i rysownika Marvano. Wydanie polskie zawiera wszystkie trzy części cyklu, powiązane osobami bohaterów oraz miejscem akcji, którym jest Berlin.
Część pierwsza ukazuje tragiczne losy lotników alianckich, bombardujących Berlin i inne niemieckie miasta. W części drugiej jeden z bohaterów, już po wojnie, bierze udział w akcji obrony Berlina Zachodniego przed uzależnieniem od ZSRR, a przy okazji wplątuje się w aferę związaną z nazistowską tajną bronią. Ostatnia część rozgrywa się na początku XXI wieku, kiedy jeden z potomków uczestników walk o Berlin stara się rozwikłać sensacyjną zagadkę zabójstwa tajemniczego „Rosyjskiego Księcia”.
Bohaterami komiksu są nie tylko żołnierze wojsk alianckich czy stojący po drugiej stronie frontu Niemcy, ale także ofiary wojny, zarówno działań faszystów, jak i wojsk sprzymierzonych. Autor obiektywnie ukazuje obie strony konfliktu, nie waha się także przed ostrym moralnym osądem hitleryzmu, stalinizmu i powojennej amerykańskiej polityki mocarstwowej.

[Egmont]


Przykładowe plansze:
Ibikus


Autor: Pascal Rabate
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 536
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3610-3
Data wydania: październik 2009
Album jest częścią serii Zebra


Porywająca historia przygodowa z elementami mistycznymi jest adaptacją powieści Aleksego Tołstoja Przygody Niewzorowa, czyli Ibikus.

Symeon Niewzorow to petersburski niebieski ptak – niby księgowy, ale tak naprawdę nierób i utrzymanek. Jest przystojny – więc łożą na niego kochanki, jest leniwy – toteż dnie spędza na nicnierobieniu, a że lubi się bawić – wieczorami przesiaduje
w kawiarniach i kabaretach nadnewskiej metropolii. Nie ma własnych pieniędzy, żyje w małym mieszkanku, ale nie traci nadziei na lepszą przyszłość i bogactwo, gdyż… wierzy słowom starej Cyganki! Kilka lat wcześniej kobieta odczytała z jego linii życia, że przyszedł na świat pod znakiem Ibikusa – gadającej trupiej czaszki, dlatego przeznaczona jest mu wielka kariera w ponurych, złych czasach. Tak rozpoczyna się pasmo niewiarygodnych przygód człowieka pozbawionego zasad moralnych i wszelkich skrupułów, który w zamęcie rewolucji – najpierw lutowej, a potem październikowej – nie zawaha się przed zbrodnią, byle tylko wypełniło się widzenie starej Cyganki.

Pascal Rabaté otrzymał za album Ibikus dwie nagrody na Festiwalu Komiksu
w Angoulême.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Halloween Blues tomy 1-7 (wydanie zbiorcze)


Tytuł oryginału: Halloween Blues: Premonitions
Wydawca oryginału: Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Mythic
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 336
Cena: 149 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3683-7
Data wydania: październik 2009

Zbiorcze wydanie kryminalnej serii komiksowej, której głównym bohaterem jest inspektor Forester Hill. Cykl, którego pierwszy tom ukazał się w 2003 roku, a ostatni – w 2009, przyniósł zasłużone uznanie jego twórcom: scenarzyście Mythicowi (autorowi m.in. hiperrealistycznej serii sensacyjnej Alpha) i rysownikowi Zbigniewowi Kasprzakowi (Yans, Podróżnicy).

Akcja komiksu rozgrywa się w latach 50 w USA. W tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana młoda hollywoodzka gwiazda filmowa, Dana Anderson. Jej mąż, inspektor policji, staje się głównym podejrzanym. Niestety, stracił pamięć i sam nie ma pewności, czy nie popełnił zbrodni. Nie wie tego także… duch Dany, który codziennie ukazuje się Foresterowi, aby go dręczyć i zmusić do rozwikłania zagadki.
Zjawa Dany jest jednym z elementów spajających całą serię, której każdy epizod jest poświęcony innej tajemnicy kryminalnej. Mythic napisał niezwykle gęsty i precyzyjnie skonstruowany scenariusz, w którym wątki ściśle się ze sobą przeplatają, trzymając czytelnika w nieustannym napięciu. Cała fabuła to umiejętne połączenie realizmu
z mistycyzmem. Dla rysownika zaś była to okazja do radykalnej zmiany stylu. Elegancki, czysty rysunek, zostawiający wiele miejsca dla koloru (tradycyjnie już autorstwa żony rysownika, Grażyny Kasprzak) i drobiazgowo zrekonstruowany obraz Ameryki połowy XX wieku stanowią efektowne dopełnienie bogatego scenariusza.

„Pomysł na ducha, który wprowadza odrobinę humoru, dwuwątkowość akcji, połączenie mistycyzmu z realizmem, co pozwala złamać schemat klasycznego thrillera i rozwinąć trochę mniej szablonowo ideę czarnego kryminału... Po prostu miałem ochotę to wszystko narysować. Poza tym, jest to historia gęsta, trochę jak powieść, no i lata 50. są moim wyborem, nie muszę więc ograniczać się do „dekoru” jak w fantastyce, czy „prawdy historycznej”. Przyznaję, że jest to dla mnie duże odświeżenie”. – Zbigniew Kasprzak, Świat Komiksu, Nr 34/2003

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Hellblazer #04: Płomień potępienia


Wydawca oryginału: DC Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon, William Simpson, Peter Snejbjerg
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: Glenn Fabry
ISBN: 978-83-237-2558-9
Data wydania: październik 2009

Palący jak smok mag w prochowcu, obdarzony ostrym językiem i skłonnością do pojawiania się w złym miejscu o właściwej porze, stał się jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych postaci współczesnego komiksu.
Cierpiący po stracie ukochanej Kit i pokonany przez ulice Londynu, Constantine ucieka do Nowego Jorku, by odpocząć i odzyskać siły. Podróż ta zaprowadzi go w najdziwniejsze miejsca – do Ameryki, Irlandii, a nawet na własny pogrzeb. John zmierzy się też z najboleśniejszymi epizodami własnej przeszłości.
W Płomieniu potępienia Ennis i Dillon, twórcy nagradzanego Kaznodziei, uznanego przez magazyn Spin za „najbardziej porywający komiks dla dorosłych”, zaprosili do współpracy rysowników Williama Simpsona i Petera Snejbjerga.

Oto trzeci zbiór ukazujący ich wersję Johna Constantine’a – Hellblazera.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Inu Yasha #21


Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Monika Nowakowska
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały, papier offsetowy
Oprawa: miękka
Format: 11x18 cm
Stron: 184
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3621-9
Data wydania: październik 2009

Popularna manga fantasy rozgrywająca się w dwóch przestrzeniach czasowych – feudalnej, samurajskiej i współczesnej, XXI-wiecznej Japonii.
Shippo podczas spaceru poznaje dziewczynkę, Satsuki, która, jak się okazuje, posiada fragment klejnotu Shikon. Satsuki mieszkała z bratem, który zginął w walce. Dziewczynka nie dopuszcza do siebie myśli o jego śmierci. Ma nadzieję, że klejnot sprawi, iż brat wróci do niej cały i zdrowy. Niestety, Inu-Yasha i przyjaciele odkrywają, że to nie jest prawdziwy klejnot, tylko podróbka. Shippo nie chce jednak rozczarować pełnej nadziei dziewczynki i próbuje jej jakoś pomóc.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak


Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Druk: czarno-biały + kolor
Oprawa: twarda, lakierowana
Format: 170 x 260 mm
Stron: 192
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3681-3
Data wydania: październik 2009
Album jest częścią serii "Klasyka Polskiego Komiksu"


Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak to siódmy tom komiksów wybitnego polskiego autora opowieści obrazkowych Janusza Christy (1934–2008).
Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarz Kajtek i szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Niniejszy tom poświęcony jest właśnie tym bohaterom i zawiera trzy długie historie, drukowane pierwotnie w odcinkach na łamach Wieczoru Wybrzeża w latach 1958–1961. W marynistycznej opowieści Latający Holender dociekliwy Kajtek wyjaśnia owianą wielowiekową tajemnicą historię pirata z piekła rodem – Latającego Holendra. W serii science fiction Profesor Kosmosik i Marsjanie Kajtek poznaje tytułowego profesora

i razem z nim postanawia wyruszyć na Marsa. W historii kryminalnej Poszukiwany Zyg-Zak obaj bohaterowie właśnie wrócili z podróży w czasie. Z pomocą średniowiecznej mapy chcą odnaleźć ukryty skarb. Ale na złoto czyha też Zyg-Zak, złoczyńca o wielu twarzach…

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Skarga Utraconych Ziem - wydanie zbiorcze, tomy #1-4


Tytuł oryginału: La Complainte des Landes Perdues
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Druk: kolor,kreda
Oprawa: twarda
Format: 21x29 cm
Stron: 264
Cena: 99zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3618-9
Data wydania: 5 październik 2009
Kolekcja komiksów Rosińskiego


Skarga Utraconych Ziem to pierwszy tom w kolekcji komiksów najsłynniejszego polskiego rysownika, GRZEGORZA ROSIŃSKIEGO.

Wewnątrz każdego albumu znajdą się dodatkowe ilustracje, ciekawostki i informacje o komiksie. Prawdziwą niespodzianką dla fanów jest szkic Grzegorza Rosińskiego dołączany do każdego albumu! W ten sposób wielbiciele jego twórczości będą mogli zebrać całą kolekcję rysunków! Dla kolekcji została zaprojektowana specjalna okładka. Projektem zajął się Piotr Rosiński.

W kolekcji ukażą się: Szninkiel – grudzień 2009, Zemsta hrabiego Skarbka – maj 2010 i Western – październik 2010.

Skarga Utraconych Ziem to łączne wydanie czterech tomów serii: Sioban, Blackmore, Pani Gerfaut i Kyle z Klanach. Komiks jest klasyczną sagą fantasy. To przejmująca opowieść o losach księżniczki Sioban, zmagającej się z mroczną przeszłością, czarną magią i wrogami, którzy próbują zawładnąć jej królestwem. Akcja komiksu rozgrywa się w wyspowym kraju magii i rycerzy, Sudenne, przypominającym wczesnośredniowieczne państwa brytyjskich Celtów. Niegdyś panowali w nim królowie z prawowitej dynastii, ale od lat władza pozostaje w rękach maga-uzurpatora Bedlama. Sioban jest ostatnią przedstawicielką dawnego rodu królewskiego i na niej spoczywa odpowiedzialność odzyskania władzy.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Skrzydła Serafina #10: Nowe wcielenie


Tytuł oryginału: Seraphic Feather 10
Wydawca oryginału: Kodansha
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Scenariusz: Toshiya Takeda
Rysunki: Hiroyuki Utatane
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: kartonowa
Format: 11x18 cm
Stron: 280
Cena: 22,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3690-5
Data wydania: październik 2009

Długo oczekiwana kontynuacja mangi science fiction, której akcja rozgrywa się w niezbyt odległej przyszłości. Ludzkość powoli kolonizuje Księżyc. Naukowcy tuż pod powierzchnią znajdują obcy statek kosmiczny zbudowany za pomocą zaawansowanej technologii. Pojazd ten połączony jest w tajemniczy sposób z Emblematiksami (Emblem Seeds) – urządzeniami, które znaleziono na Ziemi. Emblematiksy kryją w sobie wielką moc, którą chcą wykorzystać zarówno agenci Narodów Zjednoczonych, jak i zwykli bandyci.

W rozgrywkę zostaje wmieszany młody chłopak – Sunao Oumi, który kiedyś przyleciał na Księżyc, by odwiedzić grób zmarłej przyjaciółki, a teraz, pracując, zarabia na powrót na Ziemię...

W najnowszym tomie pewna mała dziewczynka, która przyszła na świat z probówki, została zaprogramowana na „siewcę śmierci”. Zabija wszystkich ludzi, którzy znajdują się na czarnej liście, a także pragnie przechwycić E-Seed, w celu zdobycia nieograniczonej mocy i zniszczenia Ziemi. Sunao próbuje nie dopuścić do katastrofy.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Star Wars: Mroczne Czasy #01: Ścieżka donikąd


Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Mick Harrison
Rysunki: Douglas Wheatley
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 150 x 228 mm
Stron: 120
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3693-6
Data wydania: październik 2009

Przez tysiąc pokoleń Rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w starej Republice.
Potem nastały mroczne czasy… czasy Imperium.

Ścieżka donikąd to pierwszy tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się na początku istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki. Na planecie Coruscant Darth Vader czeka, aż jego Mistrz ujawni swoją wizję budowy wielkości Imperium.
Na Nowym Plymptonie Mistrz Jedi Dass Jennir dowodzi armią nosauriańskich separatystów w wojnie z Imperium. Wojnie, która już została przegrana. Co dalej? Jaką drogę wybierze Jennir – pozostanie wierny ideałom Jedi, czy wstąpi na ciemną ścieżkę, by walczyć o sprawiedliwość?
Po wojnach klonów i unicestwieniu zakonu Jedi nastały mroczne czasy. Rysuje się ponura przyszłość, zło zyskuje przewagę, a wszystkie ścieżki zdają się prowadzić donikąd...

Wydarzenia przedstawione w tej opowieści mają miejsce około dziewiętnaście lat przed bitwą o Yavin i dzieją się zaraz po przygodach bohaterów prequelowej trylogii filmowej – Star Wars część III.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Jeż Jerzy #8: Musi umrzeć


Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3600-4
Data wydania: październik 2009

Najnowszy tom przygód Jeża Jerzego porusza temat śmierci, co – biorąc pod uwagę humorystyczny charakter serii – jest odważnym krokiem ze strony autorów. Jednak jeszcze większą odwagą musi wykazać się sam Jeż – w końcu to na jego życie każdy dybie w tym komiksie: od skinów poczynając, na samym Księciu Ciemności kończąc...
„Jeż Jerzy musi umrzeć” to hasło jednoczące wszystkich wrogów kolczastego bohatera, który stał się jednym z najpopularniejszych herosów polskiego komiksu. W tym starciu siła, determinacja i bezwzględność są po stronie przeciwników Jerzego – jego jedynym ratunkiem są rozbrajające poczucie humoru oraz dystans do siebie i świata. Do tego, by rozśmieszyć, pokazać absurdy otaczającej nas rzeczywistości tyle wystarczy, ale czy wystarczy, by przeżyć?

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Jeż Jerzy #8 (wydanie poszerzone)


Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 37
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3684-4
Data wydania: październik 2009

Najnowszy tom przygód Jeża Jerzego porusza temat śmierci, co – biorąc pod uwagę humorystyczny charakter serii – jest odważnym krokiem ze strony autorów. Jednak jeszcze większą odwagą musi wykazać się sam Jeż – w końcu to na jego życie każdy dybie w tym komiksie: od skinów poczynając, na samym Księciu Ciemności kończąc...
„Jeż Jerzy musi umrzeć” to hasło jednoczące wszystkich wrogów kolczastego bohatera, który stał się jednym z najpopularniejszych herosów polskiego komiksu. W tym starciu siła, determinacja i bezwzględność są po stronie przeciwników Jerzego – jego jedynym ratunkiem są rozbrajające poczucie humoru oraz dystans do siebie i świata. Do tego, by rozśmieszyć, pokazać absurdy otaczającej nas rzeczywistości tyle wystarczy, ale czy wystarczy, by przeżyć?

[Egmont]


Przykładowe plansze:
[Yaqza]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Obowiązkowo Christa i Jurek Jeż (w HC).
Reszta... Może Ibikus, może Halloween Blues.
Inne pozycje odpadają.

strz1 -

Myslalem o Skardze ale chyba szkoda mi wydac tyle kasy. SW znow ma format mini. Heh...

lion -

Niestety ja ze względu na ceny kupie tylko ibicusa, może jeszcze ten berlin. Z wielką chęcią zakupiłbym wszystko, ale niestety permanentnie cierpię na brak sałaty i są jeszcze inni wydawcy. Kurna człowiek pracuje i nie wyrabia na to wszystko :roll: :? :(
Czy na mfk będą jakieś promocje na egmont czy wszystko będzie w cenach okładkowych?
lion