baner

NEWS

- Zapowiedzi

Złota księga Asteriksa: okładka i plansze


Prezentujemy opis "Złotej księgi Asteriksa", która ukaże się 22 października nakładem wydawnictwa Egmont.

Asteriks #34: Złota księga Asteriksa


Rok wydania oryginału: 2009
Scenariusz: Albert Uderzo
Rysunki: Albert Uderzo
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 22x29 cm
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 22 październik 2009

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu, Albert Uderzo, nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, gdyż narysowany specjalnie na okrągłą, PIĘĆDZIESIĄTĄ rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach przeciwstawiających się potędze Cezara!

Jak przystało na prawdziwe urodziny, pod bramą osady galijskich bohaterów pojawia się cały tłum gości, znanych czytelnikom z poprzednich tomów serii: i piękna Kleopatra ze swym złośliwym kochankiem Cezarem, i ważący niezwykłe napoje druidzi, i szalony architekt Numernabis, i ciągle zatapiani przez Galów wikingowie... Cały świat antyczny zjechał się nad armorykańskie klify. Oczywiście, niezwykli goście przywieźli ze sobą niezwykłe prezenty, jakimi chcą obdarować Asteriksa i Obeliksa, a także pozostałych jubilatów - czyli wszystkich mieszkańców Wioski Szaleńców.

Spotkanie urodzinowe jest okazją nie tylko do wspomnień, ale przede wszystkim do snucia wielkich projektów na przyszłość! Asteriks i jego przyjaciele wcale się nie zestarzeli, nadal są pełni woli walki z Rzymianami, żądzy przygód i poznawania najdalszych zakątków świata. Czyżby Uderzo planował dla nich kolejne podróże?

Rocznicowy album został wspaniale, drobiazgowo narysowany oraz wzbogacony wieloma rzadko spotykanymi w sztuce komiksowej pomysłami graficznymi - jak przewodnik turystyczno-kulinarny po Galii czy przeróbki sławnych obrazów na modłę "galijską". Poza tym, tom ten pełen jest cytatów i nawiązań do poprzednich części cyklu, co na pewno sprawi wielką frajdę milionom miłośników Asteriksa na całym świecie.

[opis wydawcy]

[Karol Wiśniewski]

Tagi

Asteriks


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Sebastian Jaster -

Np. http://www.asterix.co.nz/books/nextasterixbook.htm

Sebastian Jaster -

Tzn. jest tyle ciekawych rzeczy, które mogłyby się wydarzyć, miejsc, które mógłby odwiedzić Asterix i Obelix, a tu tak jak w 100 odcinku sitcomu - powtórka poprzednich odcinków. Ech.

Sebastian Jaster -

Tak. Szczególnie, że ostatnim albumem z kosmitą Uderzo udowodnił, że schodzi na psy. Tak więc wątpię, żeby i w tym przypadku było lepiej. Jak ktoś chce powtórki z poprzednich albumów wystarczy, żeby po nie sięgnął. Może pomysł sam w sobie wyszedłby dobrze, gdyby Goscinny żył, ale tak jak to nie będą flaki z olejem, to się zdziwię.