reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

''Likwidator i Zielona Gwardia'' - zapowiedź i okładka


Pod koniec marca do sprzedaży trafić ma nowy album z przygodami Likwidatora: Likwidator i Zielona Gwardia. W rozwinięciu newsa - zapowiedź komiksu i okładka.

"Legendarny polski superbohater znów staje do walki z nieczystymi siłami polityki, tym razem współdziałając z młodymi ekologami-anarchistami. Ci widząc upadek kraju proszą Likwidatora o pomoc. Walka jest okrutna i krwawa, obfituje w zwycięstwa i klęski. Autor nie szczędzi czytelnikowi emocji wplatając w fabułę komiksu autentyczne postaci z naszego życia: premiera Killera, prezesa Szmalcerowicza, posłów Ceppera i Biertycha, biznesmenów Kupczyka, Smolarza i Bucowatego, redaktora Wichnika oraz samego prymasa. Dąbrowski daje tu swoistą wykładnie swojego rozumienia spraw dziejących się wokół nas, a jego bohater ucieleśnia z pewnością emocje wielu mieszkańców kraju nad Wisłą (Wartą, Odrą i Bugiem).

Warto zwrócić uwagę na sporą objętość albumu - 70 stron samego komiksu - przedmowę dr Jerzego Szyłaka oraz wybór cytatów, które inspirowały autora do popełnienia tego dzieła.

Komiks ukaże się w sprzedaży pod koniec marca (cena 17,90 zł), a ograniczona ilość egzemplarzy będzie prawdopodobnie dostępna już na WSK w Warszawie 19 marca. Tam też spotkać będzie można samego autora - Ryszarda Dąbrowskiego."[Witold Tkaczyk]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-