baner

NEWS

- Ukazały się

Wrześniowy pakiet Egmontu


EgmontDo sprzedaży trafił dziś wrześniowy pakiet Egmontu.

Broń Metabarona


Tytuł oryginału: Les Armes du Meta-Baron
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: Travis Charest, Zoran Janjetov
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 60
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3606-6
Data wydania: wrzesień 2009

Bezimienny Metabaron powraca!

Najnowsza historia mistrza komiksu – Alexandro Jodorowskiego. Dalsze losy jednego
z najsławniejszych bohaterów uniwersum Incala, niepokonanego wojownika z wymierającej kasty Metabaronów. Metabaron poznaje największą tajemnicę wszechświata i ma do wykonania cztery ważne misje. Podczas każdej z nich będzie musiał zdobyć inną cudowną broń. Kiedy już je zbierze, będzie mógł wypełnić ostatnie, najważniejsze zadanie. Od powodzenia misji zależą losy wszechświata zagrożonego inwazją Hunwyjców, mentalnych wampirów z innego wymiaru.

[Egmont]


Przykładowe plansze:W poszukiwaniu Piotrusia Pana


Tytuł oryginału: A la recherche de Peter Pan
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Bernard Cosey
Rysunki: Bernard Cosey
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 136
Cena: 75 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3619-6
Data wydania: wrzesień 2009
Pozycja z kolekcji "Plansze Europy"


Jest rok 1930. Do górskiej wioski Ardolaz w Szwajcarii przyjeżdża znany angielski pisarz, Melvin Woodworth. Wyprawa w Alpy jest dla głównego bohatera nie tylko poszukiwaniem inspiracji artystycznych, ale także podróżą w przeszłość – szukaniem śladów zmarłego przed 10 laty przyrodniego brata.
Realistyczny rysunek, nieśpieszna narracja, przepojona tajemniczością atmosfera małej doliny, ciągłe poczucie zagrożenia ze strony spływającego na ludzkie siedziby lodowca, a do tego zgrabnie wpleciona intryga kryminalna czynią z tego komiksu prawdziwe arcydzieło.
W poszukiwaniu Piotrusia Pana ukazało się po raz pierwszy w dwóch tomach w latach 1984–1985 i zdobyło liczne nagrody komiksowe w kilku krajach Europy. Poprawione wydanie, na którym opiera się edycja polska, pojawiło się na rynku frankofońskim
w 2007 roku.
Bernard Cosey jest szwajcarskim autorem, który zdobył popularność wielotomowym cyklem przygodowym Jonathan, ale prawdziwą sławę przyniosło mu właśnie W poszukiwaniu Piotrusia Pana, nastrojowe dzieło o przeszłości ulubionego przez Coseya regionu Szwajcarii – latem spieczonego słońcem, a zimą zasypanego śniegiem kantonu Valais.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Baśnie #5: Cztery pory roku


Tytuł oryginału: The mean season
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka, kartonowa
Format: 170x260 mm
Stron: 168
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: James Jean
ISBN: 978-83-237-2557-2
Data wydania: wrzesień 2009

Po zwycięskiej bitwie o Baśniogród i utrzymaniu swojego istnienia w tajemnicy przed mieszkańcami Nowego Jorku, Baśniowcy mogą poświęcić trochę czasu na odbudowę miasta i refleksję. Wszystko to w przerwach między kolejnymi przesłuchaniami agentki Adwersarza i w atmosferze oczekiwania na narodzenie dziecka Królewny Śnieżki.
Dla Bigby'ego Wilka, który wkrótce zostanie ojcem, jest to chwila na odwiedziny starego przyjaciela i wspomnienie innej, bardziej śmiertelnej w skutkach, wojny. Dla burmistrza Baśniogrodu – czas uświadomienia sobie problemów codziennej pracy w administracji publicznej i jej sprzecznych ze sobą wymagań. A dla Śnieżki – okres długiego i bolesnego porodu oraz wielu radosnych, chwytających za serce niespodzianek.
Cztery pory roku to album złożony z zeszytu 22 oraz zeszytów 28-33, wchodzących w skład serii stworzonej przez Billa Willinghama.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Dziadek Leon #2: Brzydki, biedny i chory módl się za nami


Tytuł oryginału: Leon la came. Laid, pauvre et malade suivi de priez pour nous
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Katarzyna Wójtowicz
Scenariusz: Sylvain Chomet
Rysunki: Nicolas de Crecy
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 22 x 29.5
Stron: 200
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3608-0
Data wydania: wrzesień 2009
Kolekcja "Plansze Europy"


Opowieść o niewydarzonym członku francuskiej fabrykanckiej rodziny,
Géraldo-Georgesie Houx-Wardiougue, bohaterze znanym ze znakomitego komiksu Dziadek Leon. Dziadek Leon, niezastąpiony mentor Géraldo-Georgesa, umarł... Wnuk w samodzielnym życiu zmaga się z przeciwnościami losu. Ciężarna żona Gégé traci dziecko, nikt nie rozumie prowadzonego przez niego teatrzyku lalkowego, brakuje mu pieniędzy, rodzina się do niego nie przyznaje… Mimo pochłaniającej go depresji, Gégé potrafi przekonać samego siebie, że przecież był i nadal jest zwycięzcą. Prawdziwym mężczyzną, któremu potrzeba wyzwań! W nowoczesnym świecie jest wiele możliwości awansu: od polityki i łatwych pieniędzy po pseudoreligię. Czy jednak którakolwiek z tych dróg naprawdę odpowiada naiwnemu, niepasującemu do „nowoczesnego” świata Géraldo-Georgesowi?

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Kenshin #09


Tytuł oryginału: Ruroni Kenshin Vol.9
Wydawca oryginału: Sueisha
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Scenariusz: Nobuhiro Watsuki
Rysunki: Nobuhiro Watsuki
Druk: czarno- biały
Oprawa: kartonowa
Format: 11 x 18 cm
Stron: 192
Cena: 19 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3647-9
Data wydania: 25 wrzesień 2009

Manga przygodowa, osadzona w realiach historycznych. Akcja rozgrywa się w roku 1879 w Tokio w epoce Meiji. Główny bohater to Himura Kenshin, z charakterystyczną szramą na policzku w kształcie krzyża, który niegdyś jako Siepacz Battosai – „Krwawa klinga” bezlitośnie mordował ludzi. Z nastaniem nowej epoki postanowił zostać wędrownym samurajem i obiecał sobie, że już nigdy więcej nie zabije człowieka.
Przywódca wioski nie pozwala Kenshinowi na pogrzebanie zamordowanych rodziców chłopca. Rozżaleni mieszkańcy każą opuścić Kenshinowi i jego towarzyszom wioskę. Rząd z obawy przez zamachami nie robi bowiem nic, żeby tę i inne wioski odzyskać z rąk Shishio. Wszyscy są zdani na jego łaskę. Kenshin nie zamierza jednak tego tak zostawić i udaje się prosto do rezydencji Shishio…

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Ranma 1/2 #26


Tytuł oryginału: Ranma 1/2
Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 11x18 cm
Stron: 184
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2591-6
Data wydania: wrzesień 2009

Popularna i lubiana manga fantastyczno-komediowa, której główny bohater - chłopiec Ranma – pod wpływem ciepłej wody zamienia się w dziewczynę.
W lesie strzeżonym przez Shinnosuke, dziadka chłopca, dzieją się bardzo dziwne rzeczy, zwierzęta są zaniepokojone, rosną do niebotycznie dużych rozmiarów. Shinnosuke, ratując Akane przed gigantycznym dziobakiem, zostaje poważnie ranny. Z każdą chwilą opada z sił, czy jest sposób, żeby mu pomóc? Akane zaś nagle zaczyna świetnie gotować. Wszyscy są zaskoczeni jej nowym talentem. Skąd te nadprzyrodzone zjawiska, jak uratować Shinnosuke od niechybnej śmierci?… Odpowiedzi skrywa w sobie ów tajemniczy las…

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #02 - Biggs Darklighter: bohater rebelii


Wydawca oryginału: Dark Horse
Scenariusz: Paul Chadwick
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 17 x 26 cm
Stron: 68
Cena: 9,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: wrzesień 2009

Niniejszy komiks pt. Biggs Darklighter: bohater rebelii szczegółowo prezentuje dzieje tytułowego Biggsa Darklightera, przyjaciela Luke’a Skywalkera z dzieciństwa. Razem wychowywali się na pustynnej planecie Tatooine, razem też obserwowali przez lornetkę kosmiczną bitwę, podczas której imperialny gwiezdny niszczyciel ostrzelał, a potem przechwycił koreliańską korwetę Tantive IV, przewożącą księżniczkę Leię i plany Gwiazdy Śmierci.

Opowieść ukazuje różnice w funkcjonowaniu sił kosmicznych Imperium i Sojuszu Rebeliantów, przybliża też kulisy przygotowań do zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Czytelnicy zobaczą tu charakterystyczne maszyny, doskonale znane z filmowych Gwiezdnych wojen.

Opowieść Biggs Darklighter wzbogaca wiedzę Czytelników o świecie Star Wars, przedstawiając szerokie tło wydarzeń, które pamiętamy z Nowej nadziei. W niektórych kadrach i dialogach można rozpoznać sceny z filmu, lecz większa część fabuły rozbudowuje doskonale znaną historię o nowe wątki. Życzę miłej lektury. A potem proponuję włożyć do odtwarzacza płytę z Epizodem IV i znowu obejrzeć ten wspaniały film – tym razem przez pryzmat historii Biggsa Darklightera.

[opis wydawcy]


Star Wars Komiks #13 (09/2009)


Tłumaczenie: Maciek Drewnowski, Jarosław Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 17x26 cm
Stron: 64
Cena: 5,90 PLN
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: wrzesień 2009

W nieznane
Minęły dwa miesiące od wydarzeń ukazanych w filmie Zemsta Sithów. Po rozkazie 66, nakazującym oddziałom klonów eksterminację swoich dowódców, Jedi, którzy pozostali przy życiu w różnych zakątkach galaktyki, próbują odnaleźć się w nowym świecie. Jednym z nich jest Dass Jennir, który, jeśli chce przetrwać, musi dojść do porozumienia z dawnymi nieprzyjaciółmi. Sytuacja w galaktyce zmieniła się – Jedi i byli sprzymierzeńcy Separatystów mają teraz wspólnego wroga. Historia bezpośrednio poprzedza fabułę albumu Mroczne czasy: Ścieżka donikąd.

Być Bobą Fettem
Łowca nagród Jango Fett, ojciec Boby Fetta, zginął w bitwie o Geonosis podczas wojen klonów. Ten fakt ma kluczowe znaczenie dla niniejszej historii, gdzie widzimy Bobę – który przerósł nieżyjącego ojca sławą – podczas zwykłego dnia pracy. Cieszący się ogromnym wzięciem łowca zawsze mógł przebierać w zleceniach. Tym razem także sam wybiera ofiarę, co prowadzi do niezwykłego splotu zdarzeń. W ich wyniku w Bobie budzą się wspomnienia.

Star Wars Komiks to historie komiksowe z różnych epok i zawiązane z rozmaitymi wydarzeniami w uniwersum „Star Wars”. W każdym numerze bohaterem przynajmniej jeden historii będzie postać znana z filmów, np. Darth Vader, Darth Maul, Han Solo czy Boba Fett. W piśmie nie brakuje opisów oraz chronologii świata Star Wars, sytuujących komiksy w historii uniwersum (także względem filmów). W każdym numerze pojawiają się także artykuły przybliżające wybrane aspekty świata „Gwiezdnych Wojen”.
[Karol Wiśniewski]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-