baner

NEWS

- Ukazały się

Timof i Mroja na wrzesień


Ukazały się wrześniowe zapowiedzi wydawnictw Timof Comics i Mroja Press. W rozwinięciu niusa więcej informacji o komiksach i przykładowe plansze.

Opowieści z hrabstwa Essex


Tytuł oryginału: Essex County. Trilogy
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Jeff Lemire
Druk: czarno-biały
Oprawa: Twarda
Format: 168x230 mm
Stron: 512
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-35-7
Data wydania: wrzesień 2009

Co zrobi młody chłopiec, gdy cały jego świat nagle przestanie istnieć? Co mogło sprawić, że dwóch braci ze zgranej drużyny przeistoczyło się w obcych sobie zgorzkniałych samotników? Jak praca jednej pielęgniarki w średnim wieku mogła doprowadzić do ujawnienia bolesnych sekretów całej społeczności? I czy coś może uleczyć rany wywołane dekadami życia w zakłamaniu?
Uznany twórca Jeff Lemire komiksem „Opowieści z hrabstwa Essex” składa hołd swoim korzeniom. Ta wielokrotnie nagradzana trylogia powieści graficznych została bowiem osadzona w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie autor się urodził. W „Opowieściach z hrabstwa Essex” Lemire przedstawia kameralne studium niewielkiej społeczności na przestrzeni lat, a także snuje rozmyślania o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. Ze świeżym i ekspresyjnym stylem rysunku, będący u szczytu swoich umiejętności Lemire najpierw wciąga czytelników, by w końcu ich wyzwolić.

opis wydawcy


Przykładowe plansze:



Maksym Osa


Autor: Igor Baranko
Tłumaczenie: Paweł Timofiejuk
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: twarda
Format: 168x240 mm
Stron: 96
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-34-0
Data wydania: wrzesień 2009

Maksym Osa to inteligentny i zadziorny Kozak z siedemnastowiecznego Dzikiego Pola. Po powrocie z jednej z łupieżczych wypraw na Turków zostaje wplątany z zawiłą intrygę. Z wciąż świeżą raną głowy zastanawia się, co jest jawą, a co snem.

Co kryje się w jego grobie? Czy wilkołaki istnieją naprawdę? Gdzie jest skarb? Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć bohaterowie komiksu świetnego ukraińskiego twórcy Igora Baranko. Autor z doskonałym wyczuciem miesza gatunki – romans, komedię, kryminał i przygodę, które w historycznym krajobrazie sprawiają, że czujemy się przeniesieni w czasie. Baranko to twórca wszechstronny i potrafiący opowiedzieć świetną historię, dlatego też czytelnik nigdy nie nudzi się przy lekturze jego komiksów.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:


RG #1: Rijad nad Sekwaną


Tłumaczenie: Katarzyna Sajdkowska
Scenariusz: Pierre Dragon, Frederik Peeters
Rysunki: Frederik Peeters
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 168x240 mm
Stron: 112
Cena: 69,9 zł
Wydawnictwo: Mroja Press
ISBN: 978-83-61081-96-8
Data wydania: wrzesień 2009

„RG”- to potoczna nazwa francuskich służb wywiadowczych, podlegających zarządowi głównemu policji. Jednostka ta powstała w 1911 roku i miała za zadanie informować rząd o wszystkim, co mogłoby stanowić zagrożenie dla państwa francuskiego.

„Otrzymałem polecenie z góry… Delikatna sprawa… śledzenie grupy przemytników… możliwe powiązania z islamistami” – tymi słowami szef jednostki przekazuje kolejne zadanie. Podsłuchy, obserwacja, najbardziej wyszukane metody zbierania informacji to podstawa skutecznej pracy wywiadowczej.

Niesamowity duet twórców rzuca czytelnika w sam środek akcji. Pierre Dragon odkrywa sekrety pracy operacyjnej oficera wywiadu. Wie, o czym mówi – sam przecież służył w RG. Frederik Peeters skrzętnie to notuje i przekłada na język komiksu. Z tego musiała powstać mieszanka wybuchowa!

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:




Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-