Obaner

NEWS

- Zapowiedzi

Szósty "Ziniol" coraz bliżej


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku października do sprzedaży trafi nowy numer "Ziniola". Oto co na blogu magazynu napisał o nim jego redaktor naczelny.
Wielkimi krokami zbliża się premiera szóstego numeru "Ziniola", pora więc uchylić rąbka tajemnicy w kwestii tego, co w nim znajdziecie.

Część komiksowa obfitowała będzie w gości z zagranicy, w związku z czym może najpierw wspomnę o tych nielicznych z Polaków - komiksiarzy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Będą to, w kolejności niealfabetycznej:

1. Piotr Nowacki, który do spółki z Bartoszem Sztyborem stworzył kolejny sentymentalny kawałek, sięgający czasów dzieciństwa. Tym razem rzecz tyczy się piaskownicy. Dla jednych zwykła kupa piasku, dla innych kultowa miejscówka towarzyska - czym jest dla autorów? Sprawdźcie.
2. Dennis Wojda, który napisał i narysował komiks o dziewczynie. Polecam.
3. Rafał Tomczak, który w swoim "Kąciku Otoczaka" po raz kolejny atakuje nieprzewidzianymi akcjami. Warto zajrzeć.
4. Rafał Trejnis oraz wyżej podpisany, którzy w ostatnim odcinku pierwszego sezonu serialu "Fotostory" nie zamykają większości wątków i zostawiają Czytelników bez absolutnie żadnych odpowiedzi na temat zagadek, które pojawiają się w komiksie. Albo: uskuteczniają zamknięte zakończenie i powodują, że Czytelnik zachodzi w głowę, zastanawiając się "gdzie tu można przypiąć kontynuację?"

Z gości zagranicznych tym razem odwiedzą Was:
1. Nick Abadzis, który przedstawi krajobraz możliwości postrzegania medium komiksowego,
2. Jeff Lemire, eksploatowany ostatnio przez Vertigo jeździec bez konia,
3. Igor Baranko, w iście szpiegowsko - sensacyjnej fabule, pod wpływem której podniesie się Wam ciśnienie,
4. Alim Wielitow, stojący koło czasu,
5. Jose Carlos Fernandes, który jeszcze ma złudzenia,
6. Bira Dantas, opierający się na faktach w historii o zabiciu Galdina,
7. Askold Akiszyn w jednej ze swoich staroruskich bajek,
8. Jelena Woronowicz i Andrij Tkalenko, autorzy "Suki", tym razem w publikowanej już w "Ziniolu" serii "Psia dola" plus sam Andrij w krótkiej formie, diagnozującej melancholię,
9. Konstanty Komardin i jego "Opowieści ludzi martwej ryby",
10. Polina Pietruszina przerabiająca Daniela Charmsa.

W części publicystycznej będziecie mieli natomiast okazję poczytać o: twórczości Gartha Ennisa, najlepszych komiksach z serii Green Arrow, rarytasach zza oceanu, serii "Torpedo", kilku komiksach, które zostaną wydane na MFK, jak również jednym, który na tę imprezę nie zostanie wydany. W "Ziniolu 6" znajdzie się również miejsce dla tekstu o polskich fanzinach. W części z wywiadami zaprezentujemy Wam m.in. mięsistą rozmowę z Olafem Ciszakiem, konkretna wymianę zdań z Igorem Baranko, czy też wyczerpujący dialog z Brianem Bollandem i ze współtwórcą tego "Ziniola" - Jeffem Lemire.

Jeśli wszystko wypali, numer 6 będzie miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi (albo nawet i wcześniej). Wówczas będzie też można zaczepić wydawcę bądź redaktora naczelnego i zapytać o ich gust, rzadką skłonność do używania zdrobnień, nakład magazynu, niejasności związane z recenzowaniem komiksów w "Ziniolu", niefajne praktyki, albo też nawet o to, co sądzą o polecaniu własnych komiksów.

Dominik Szcześniak


Poniżej okładka "Ziniola" #6

Ziniol_6


[PKP za Dominikiem Szcześniakiem]

Tagi

Ziniol


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-