baner

NEWS

- Galeria

Plansze z Essex


Zapraszamy do lektury przykładowych planszy z albumu "Opowieści z hrabstwa Essex", który ukaże się w przyszłym tygodniu nakładem Timof Comics.

Opowieści z hrabstwa Essex


Tytuł oryginału: Essex County. Trilogy
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Jeff Lemire
Druk: czarno-biały
Oprawa: Twarda
Format: 168x230 mm
Stron: 512
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-35-7
Data wydania: wrzesień 2009

Co zrobi młody chłopiec, gdy cały jego świat nagle przestanie istnieć? Co mogło sprawić, że dwóch braci ze zgranej drużyny przeistoczyło się w obcych sobie zgorzkniałych samotników? Jak praca jednej pielęgniarki w średnim wieku mogła doprowadzić do ujawnienia bolesnych sekretów całej społeczności? I czy coś może uleczyć rany wywołane dekadami życia w zakłamaniu?
Uznany twórca Jeff Lemire komiksem „Opowieści z hrabstwa Essex” składa hołd swoim korzeniom. Ta wielokrotnie nagradzana trylogia powieści graficznych została bowiem osadzona w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie autor się urodził. W „Opowieściach z hrabstwa Essex” Lemire przedstawia kameralne studium niewielkiej społeczności na przestrzeni lat, a także snuje rozmyślania o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. Ze świeżym i ekspresyjnym stylem rysunku, będący u szczytu swoich umiejętności Lemire najpierw wciąga czytelników, by w końcu ich wyzwolić.

opis wydawcy


Przykładowe plansze:
[Karol Wiśniewski]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

donT -

Czytalem w oryginale i ten tytul jest ŚWIETNY! polecam wszytskim, bo to bedzie komiks roku 2009.

nrt -

Może to głupie pytanie, ale dlaczego na każdej stronie umieszczono nazwisko autora i tytuł? Żeby ktoś nie zapomniał co czyta?!

Chociaż, i tak dobrze że nie opatrzono każdej planszy informacją 'Wydawnictwo: Timof Comics' ;P

Ystad -

nrt pisze:Może to głupie pytanie, ale dlaczego na każdej stronie umieszczono nazwisko autora i tytuł? Żeby ktoś nie zapomniał co czyta?!
Chociaż, i tak dobrze że nie opatrzono każdej planszy informacją 'Wydawnictwo: Timof Comics' ;P


Tak. to głupie pytanie.
Według mnie jest to zdanie z typu "kurde, dużo stron, cena nie aż taka duża za tyle stron, do czego mogę się teraz przyczepić, bo musze- przecież to Timof... a już wiem ! autor i tytuł na każdej stronie!"

a może to były wymogi licencyjne ?

ljc -

hmn
jako pierwszą widzę pozytywną opinię i jakoś nie przyszło mi do głowy, że to dlatego, że to komiks wydany przez Timofa...
widać trzeba będzie zmienić optykę...

a
i podobno nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi...