baner

NEWS

- Zagranica

Ochotnicy do "Komikaze" wystąp!


Chorwacki zin "Komikaze" ogłasza nabór to następnych numerów swego elektroniczno-papierowego zina. Tym razem artyści będą mieli szansę pokazać swe komiksy nie tylko w Chorwacji, ale także i we Włoszech.
logoavion"Komikaze" to chorwacki magazyn komiksowy wydawany w dwóch odmianach: jako ukazujący się trzy razy w roku e-zin oraz jako coroczne zbiorcze wydanie o objętości ok. 150 stron. Jak dotąd powstało 21 numery e-zina i 7 wydań papierowych, kilka lat temu w jednym z nich swój komiks opublikował temu Jacek Frąś.

Prace zbierane do numeru 22 oraz ósmego wydania papierowaego mają okazję także pojawić się we Włoszech, gdyż ekipa "Komikaze" wstępnie uzgodniła, że zin pojawi się jako kolorowy katalog na festiwalu "Crack!".

- Rozmiar strony: 23X16,7 cm (pionowo),
- Format pliku: 300dpi, tif,
- Długość komiksu: maksimum 20 stron,
- Teksty w komiksach powinny być w języku angielskim,
- Mogły być wcześniej opublikowane,
- Prace mogą być kolorowe, ukażą się wtedy w wersji elektronicznej oraz w katalogu. Warto więc przysłać też wersję w odcieniach szarości,
- Nie ma ustalonego tematu prac,
- Artyści otrzymają dwa darmowe egzemplarze magazynu,
- Ostateczny termin oddania prac 1.X.2009.

Więcej o projekcie (w niekoniecznie zrozumiałym dla wszystkich języku) na jego oficjalnej stronie, gdzie można też zobaczyć na zdjęciach, że chorwacki kolektyw komiksowy nie szczędzi wysiłków na ciekawą oprawę swych konwentów. Prace z web-zinów dostępne są na www.komikaze.hr.

[Karol Wiśniewski za Komikaze]

Tagi

Ziny


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-