baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowa wystawa w Kędzierzynie-Koźlu


Od 4 września do 6 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu można oglądać wystawę poświęconą II wojnie światowej w komiksie i plakacie.
Wystawa została uroczyście otwarta w zeszły piątek o godzinie 12.00. Gościem wernisażu był Krzysztof Gawronkiewicz.

Pełny tytuł wystawy brzmi: „Człowiek nie wybiera narodu. To naród wybiera człowieka. II wojna światowa w komiksie i plakacie”. Eksponowane są na niej nie tylko komiksy poświęcone II wojnie światowej, ale także reprinty plakatów i gazet z lat 1939-1945.

Wystawa została zorgaznizowana z okazji 70-lecia wybuchu II wojny światowej - w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których ogólnopolska inauguracja nastąpi 12 września w Kołobrzegu.

Główny budynek Miejskej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, w którym można oglądać wystawę, mieści się przy ul. Rynek 3.

[PKP]

Tagi

II wojna światowa w komiksie


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Death 2 -

Ja pierdziu, Gawronkiewicz w Kędzieżynie. Gdybym wiedział wcześniej(serwisy komiksowe dały d***;)) to bym tam skoczył. Daleko nie mam

PKP -

Gdyby mi wczoraj nie wpadła w ręce broszurka o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa na Opolszczyźnie, to też bym o tym nie wiedział. Imprez tam było całkiem sporo, a o wspomnianej wystawie pojawiła się tylko mała notka. Tak to już jest, że wystaw (i innych imprez) komiksowych jest niewiele, a jak już są to organizatorzy słabo je nagłaśniają (albo nagłaśniają, ale nie wśród komiksiarzy, czyli grupy najbardziej takimi inicjatywami zainteresowanej).