baner

NEWS

- Zagranica

Marvel w minionym tygodniu


marvelcomicsplPrezentujemy zabrane informacje z całego tygodnia dotyczące Marvela: komentarze na temat przejęcia przez Disney'a, nowe one-shoty i mini-serie, a także wieści filmowe.
Newsem tygodnia była bez wątpienia informacja o przejęciu Marvela przez koncern Disneya. Redaktorzy i twórcy pracujący dla Marvela żywo komentowali tą wiadomość. Zdecydowanie przeważały optymistyczne reakcje i nadzieja na ciekawe perspektywy. (więcej)

Jeszcze zanim pojawiła się informacja o przejęciu Marvela przez Disneya, wydawało się, że najważniejszymi wiadomościami tygodnia będą doniesienia z Fan Expo Canada. Konwent obfitował w dobre wieści dla fanów Hulka, którzy dowiedzieli się sporo na temat planowanego kolejnego wielkiego crossovera z udziałem Zielonego Potwora. (więcej)

Podczas tej imprezy uspokojeni zostali fani X-Factor Petera Davida, których przestraszył brak ich ulubionego komiksu w zapowiedziach wydawniczych. Na szczęście okazało się, że seria jest bezpieczna, a w grudniu powróci do oryginalnej numeracji. Na jej łamach mogą zagościć Thor, Hela, czy Dr. Strange. (więcej)

Powoli staje się tradycją, że w grudniu Marvel publikuje kilka one-shotów spod znaku What If? Tym razem czeka nas What If? Spider-Man: House of M, What If? World War Hulk, What If? Secret Invasion, What If? Daredevil vs. Elektra i What If? Astonishing X-Men. W tym ostatnim będziemy świadkami powrotu Jean Grey. (więcej)

W Kanadzie ogłoszono również, że Pet Avengers powrócą w kolejnej miniserii. Kolejne przygody zwierzęcych sidekicków superbohaterów wydane zostaną w lutym przyszłego roku. (więcej)

Swoją miniserią otrzyma również Pixie, przedstawicielka młodego pokolenia mutantów. W czteroczęściowej opowieści autorstwa duetu Kathryn Immonen/Sara Pichelli pojawią się również X-23, Blindfold, Armor i Mercury. (więcej)

W ostatnich dniach pojawiły się również ciekawe informacje na temat ekranizacji komiksów Marvela. Wiadomo już, że "Kick-Ass" wejdzie do kin 16 kwietnia. Z kolei studio Fox ogłosiło, że planuje reboot Fantastycznej Czwórki i w kolejnym filmie o tej grupie możemy się spodziewać sporych zmian. Wytypowano już scenarzystę i producenta trzeciej części przygód F4. Pojawiła się również szansa, że ujrzymy Iron Mana w 3D.

Filmy i komiksy Marvela zostały nominowane w wielu kategoriach do Scream Awards przyznawanych przez Spike TV. (więcej)

Marvel nie przestaje eksperymentować z "ruchomymi komiksami". W tym tygodniu o pierwszej tego typu produkcji (Spider-Woman) wypowiedział się Alex Maleev. W sieci pojawił się również zwiastun kolejnego motion comics: Astonishing X-Men: Gifted.

Lex - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

Marvel


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-