baner

NEWS

- Film

Powstanie film z Lobo


Guy Ritchie wyreżyseruje obraz ze sztandarowym anty-bohaterem wydawnictwa DC.
Producentami filmu są Joel Silver, Akiva Goldsman i Andrew Rona. Natomiast za scenariusz odpowieda Don Payne.

Produkcja filmu "Lobo" rozpocznie się na początku przyszłego roku. Na razie wiadomo tyle, że filmowy Lobo będzie (podobnie jak komiksowy pierwowzór) dwumetrowym, muskularnym kolesiem, który wyróżnia się sinym kolorem skóry. Ten przyjemniaczek przybywa na Ziemię w poszukiwaniu czwórki kosmicznych zbiegów. W celu ich schwytania Lobo będzie potrzebował pomocy nastolatki z typowego, amerykańskiego miasteczka.

Co ciekawe, film będzie posiadał kategorię wiekową PG-13. Pozwoli to oczywiście zwiększyć ilość potencjalnych widzów, ale jednocześnie sprawi, że wielbiciele takich historii jak "Ostatni Czarnian" czy "Nieamerykańscy gladiatorzy" nie znajdą w filmie scen, które mogłyby dorównać tym znanym z komiksów (tak stopniem brutalności, jak i przejawami niezwykłej wyobraźni scenarzystów, którzy z powodzeniem udowadniali, że śmierć żywej istoty może być naprawdę widowiskowa).

Warto dodać, że powstający obraz nie będzie ekranowym debiutem Lobo. Wcześniej Ostatni Czarnian pojawił się m.in. w krótkometrażowym obrazie "The Lobo Paramilitary Christmas Special" (będącym adaptacją komiksu pod tym samym tytułem) oraz w kilku animacjach ze studia Warner Bros. (np. w trzech odcinkach "Superman: The Animated Series").

[PKP]

Tagi

Lobo


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

charlie_cherry -

Ależ to będzie kiszka... Alan Grant kiedyś mówił, że jeden z poprzednich scenariuszy filmowych "Lobo" (oczywiści nie jego autorstwa) zakładał, że Lobo jest łowcą nagród i prawdziwym draniem, ale tylko dlatego, że musi opłacić kosztowne leczenie swej kochanej babci. Serio.

eric_cartman -

lipa jak nic. jeszcze pewnie w głównej roli wystąpi dwayne "the rock" johnson żeby było fajnie

Cello -

PG-13? Po**bało ich?

qwerty -

"W celu ich schwytania Lobo będzie potrzebował pomocy nastolatki z typowego, amerykańskiego miasteczka." - nie no, strach sie bac. kiepski sie lobo the movie zapowiada, ale jesli zrobia z tego komedie s-f, to jeszcze ok. jednak jak to bedzie na powaznie....

a tak na marginesie to w tej chwili niezly w tej robi bylby mickey rourke, ale raczej to cartman ma racje. zanosi sie na familijna produkcje to pewnie zatrudnia teroka.

ljc -

charlie_cherry pisze:Ależ to będzie kiszka... Alan Grant kiedyś mówił, że jeden z poprzednich scenariuszy filmowych "Lobo" (oczywiści nie jego autorstwa) zakładał, że Lobo jest łowcą nagród i prawdziwym draniem, ale tylko dlatego, że musi opłacić kosztowne leczenie swej kochanej babci. Serio.

e, z babcią to akurat nawet zabawne...

strz1 -

Daj spokoj :-) , Hmm w pewnym sensie nie da sie robic Lobo na powaznie, ale pg13 brzmi jak zart... zabojczy zart mozna rzec. Tylko Lobo szkoda.