baner

NEWS

- Ukazały się

Egmont w sierpniu - opisy


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami sierpniowych premier Egmontu.

Henri Désiré Landru


Tytuł oryginału: Henri Désiré Landru
Rok wydania oryginału: 2006
Wydawca oryginału: Vents d'Ouest
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Chabouté
Rysunki: Chabouté
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260
Stron: 144
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3617-2
Data wydania: sierpień 2009
Komiks wydano w kolekcji "Zebra"


Komiks wydany w ramach serii "Zebra"

Komiks historyczno-kryminalny, rozgrywający się we Francji w latach 1915-1922.
Henri Désiré Landru był najsłynniejszym francuskim seryjnym mordercą, nazywano go „paryskim Sinobrodym” (w nawiązaniu do XV-wiecznego Sinobrodego, Gillesa de Rais, możnowładcy z Bretanii, który zgwałcił i zamordował około 200 dzieci). Działał w czasie I wojny światowej, zabijając i okradając zamożne wdowy. Zamordował przynajmniej dziesięć kobiet, ich ciała spalił we własnej domowej kuchence, a prochy rozrzucił w ogródku… Problem w tym, że nigdy nie przyznał się do zabójstw, nigdy też nie znaleziono bezspornych dowodów jego winy. Dlatego też do dziś trwają spory, czy Landru był prawdziwym mordercą, a jeśli nie, to kto i w jaki sposób wykorzystał go do swoich celów. Paryski Sinobrody został stracony w 1922 roku.
W pamięci Francuzów (oraz w filmach nakręconych o jego życiu) obraz Landru jest niejednoznaczny. Jedni uznają go za bezlitosnego zabójcę, inni – szczególnie kobiety – za człowieka niemalże świętego, który swoim ofiarom umilał ostatnie dni życia znakomicie udawaną miłością i czułością, dzięki czemu wreszcie czuły się szczęśliwe
i kochane…
Chabouté w swoim komiksie znakomicie wykorzystuje wszystkie niejasności procesu, by przedstawić własną wizję zdarzeń, które rozegrały się w podparyskim Gambais. Wizja autora pozostaje jedną z wielu hipotez dotyczących tajemniczej działalności Sinobrodego.
Siłą albumu są nie tylko dopracowane, realistyczne rysunki, plastycznie ukazujące Francję na początku XX wieku. Landru to przede wszystkim świetnie skonstruowany, do samego końca trzymający w napięciu thriller z wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji.


[Egmont]


Przykładowe plansze:Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne


Tytuł oryginału: Life in Pictures
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 496
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3632-5
Data wydania: sierpień 2009

Intymny autoportret i kronika kariery człowieka, dzięki któremu komiks stał się sztuką. Will Eisner zaczął rysować komiksy w czasach wielkiego kryzysu. Stworzył ponad dwadzieścia powieści graficznych, dziesiątki książek instruktażowych i setki publikowanych co tydzień historii komiksowych, w tym serię Spirit, która ukazywała się najdłużej. Na każdym etapie swojej ponad siedemdziesięcioletniej kariery Eisner wytyczał nowe granice wybranemu przez siebie medium, nadając komiksowi status prawdziwej sztuki, sobie zaś – miano jednego z wielkich amerykańskich gawędziarzy XX wieku. W ostatnich latach życia zebrał najbardziej osobiste historie i wydał je w tomie Życie w obrazkach.
Trzy powieści graficzne i dwie krótsze historie, ułożone w takiej kolejności, w jakiej powstawały, tworzą dzieło zbliżone do autobiografii. Tom rozpoczyna "Zmierzch w Mieście Słońca", oda do wspomnień i tęsknoty, wywołanych przejściem Eisnera na emeryturę w roku 1985 i przeprowadzką na Florydę.

"Marzyciel", stworzony w roku 1986, to rodzaj powieści z kluczem, opisującej wczesne lata branży komiksowej przed II wojną światową. Historia własnej rodziny, a także rodziny żony Ann, ukazana jest w dwóch powieściach graficznych, W środek burzy i Cel gry, przedstawiających zarazem historię Żydów w Ameryce.

Ostatnia opowieść w tomie, "Dzień, w którym zostałem profesjonalistą", mówi najwięcej o tożsamości artystycznej autora.

WILL EISNER, twórca postaci Wonder Mana i komiksu Spirit, autor Umowy z Bogiem, pionier powieści graficznej, wielka legenda sztuki komiksowej dwudziestego wieku.


Przykładowe plansze:


Inu Yasha #20


Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Monika Nowakowska
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały, papier offsetowy
Oprawa: miękka
Format: 11x18 cm
Stron: 192
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2586-2
Data wydania: 25 sierpień 2009

Manga fantasy, obfitująca w magię i podróże w czasie pomiędzy feudalną, samurajską oraz współczesną Japonią. Inu-Yasha dowiaduje się od Myogi, jak umarł jego ojciec. Inu-Yasha nie zamierza jednak podzielić losu ojca. Przemienia się w demona, aby wyrównać swoje szanse z pojedynku z Ryukosseiem. Według Totosaia jedyną możliwością pokonania demona jest użycie tajnej broni Tetsusaigi – Bakuryuhy, jednak starzec uważa, że Inu-Yasha nie jest jeszcze dostatecznie przygotowany, by z niej skorzystać… Naraku zwołuje do siebie mroczną kapłankę Tsubaki, która pół wieku wcześniej przegrała walkę z Kikyo o klejnot Shikon. Naraku chce jej oddać klejnot w zamian za zdradzenie tajemnicy, dlaczego tak bardzo chciała go zdobyć. Kapłanka odkrywa natomiast, że
w ciele Kagome są odłamki klejnotu. Postanawia ją zniszczyć, rzucając na nią klątwę...

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Lanfeust w kosmosie #8: Krew komet


Tytuł oryginału: Le sang des comtes
Wydawca oryginału: Soleil
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Druk: kolor, kreda
Oprawa: kartonowa
Format: 21x29 cm
Stron: 56
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2544-2
Data wydania: sierpień 2009

Ostatni tom serii.

Kosmiczna przygoda Lanfeusta i jego przyjaciół dobiega kresu. Utknęli na Oazie, niewielkim księżycu w strefie tranzytowej. Mają za mało pieniędzy, by dotrzeć na Meirrion, a tylko na tej planecie mogą ostatecznie rozprawić się z Dheluu, ostatnim z trzynastu książąt-kupców. Także tylko tam istnieje możliwość wyleczenia syna Lanfeusta, Glina. Kiedy nadarza się okazja opuszczenia Oazy, bohaterowie wyruszają w podróż, nie wiedząc, że prawdziwe niebezpieczeństwa czekają ich na Meirrionie… Na scenie znów pojawia się odwieczny wróg Lanfeusta – Thanos!

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Lucyfer #4: Boska komedia


Tytuł oryginału: The divine comedy
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Scott Hampton, Chris Weston, James Hodgkins, Warren Pleece, Dean Ormston
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 17 x 26 cm
Stron: 192
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: Christopher Moeller
ISBN: 978-83-237-3609-7
Data wydania: sierpień 2009

„Wszystko jest albo czarne, albo białe. On będzie sobą. Albo niczym”.

Brutalna, pełna intryg seria o walce byłego władcy piekieł, Lucyfera, pragnącego rządzić wszechświatem niezależnym od Boga. Lucyfer, wbrew woli stwórcy, otwiera dla ludzi i wszystkich stworzeń z zaświatów niezliczoną ilość bram do swego królestwa. Naturalna równowaga zostaje zachwiana, gdyż coraz więcej istot lgnie do nowego świata, sprawiając, że w starym pozostaje po nich pustka.

Z okazji postanawiają skorzystać wyklęte plemiona Lilim i Basanosy – potężne arkana tarota. Lilim zapragnęły zająć jeden z niezamieszkanych wymiarów utworzonych przez Lucyfera. Natomiast sprytne Basanosy chcą siłą zagarnąć obszar już zasiedlony przez nowych poddanych Niosącego Światło. Wiedzą jednak, że aby to się udało, muszą zabić Elaine Belloc, dziewczynkę, która zawarła prywatne przymierze z Lucyferem i od której według nich mogą zależeć losy Gwiazdy Zarannej i nowego wszechświata.

Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowej serii komiksowej Neila Gaimana Sandman, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike’a Careya.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Miecz Nieśmiertelnego #17


Autor: Hiroaki Samura
Tytuł oryginału: Mugen-no junin
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Tłumaczenie: Cezary Komorowicz
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 115 x 180 mm
Stron: 248
Cena: 19,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2417-9
Data wydania: sierpień 2009

Manga fantasy, której akcja rozgrywa się u schyłku samurajskiej Japonii. Główny bohater, nieśmiertelny Manji, musi zabić tysiąc złych ludzi, aby móc wreszcie znaleźć ukojenie w śmierci. Niestety nigdy nie wie, czy zabił dobrą czy złą osobę. Habaki Kagimura więzi w celi wyczerpanego doktora Burando. Plotki o potwornych eksperymentach, których młody lekarz i jego poprzednicy dokonywali na więźniach, docierają do pałacu i nie zostają dobrze przyjęte. Tymczasem nowy lekarz kontynuuje przeszczepianie ręki Manjiego więźniom. Jednak przeszczepy nadal nie chcą się przyjmować. Umierają kolejni skazańcy. Mimo to Habaki nie zamierza rezygnować z dalszych prób. Natomiast Rin i Doa wciąż szukają Manjiego, napotykając po drodze na liczne przeszkody.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Skarga Utraconych Ziem #6: Gwinea lord


Tytuł oryginału: Le Guinea Lord
Rok wydania oryginału: 10.2008
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Philippe Delaby
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 21,5 x 29 cm
Stron: 56
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
Kolor: Jérémy Petiqueux

ISBN: 978-83-237-2595-4
Data wydania: sierpień 2009

Opowieść rozgrywa się w kraju magii i rycerzy, Sudenne, znanym z cyklu Sioban, otwierającego sagę Skarga Utraconych Ziem.

Na wiele lat przed tym, nim znana z pierwszego cyklu księżniczka Sioban objęła władzę w Sudenne’ach, cały kraj przemierzali Rycerze Łaski. Zwalczali potwory i demony, które narodziły się w zamierzchłych czasach. Właśnie zaczęły się budzić najpotężniejsze z nich – krwiożercze Czarownice, Morigany.

Jedna z nich, dotknięta Łaską, przeszła na stronę Światłości. Wędruje teraz przez kraj jako Czarodziejka Sanctus. Pozostałe Czarownice ruszają jej śladem. Chcą zapobiec ujawnieniu ludziom tajemnic czarnej magii. Wzywają na pomoc niezwyciężonego wojownika diabła, Gwineę Lorda. Kto pierwszy odnajdzie oświeconą Moriganę – ciemny Lord czy Rycerze Łaski, pośród których jest nowicjusz Seamus, przyszły wychowawca Sioban?

Autorami serii są cenieni francuscy twórcy, znani również na polskim rynku: scenarzysta Jean Dufaux (Drapieżcy, Murena) i rysownik Philippe Delaby (Murena).

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Star Wars Dziedzictwo #4: Sojusz


Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Omar Francia, Alan Robinson
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 150 x 228 mm
Stron: 104
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2599-2
Data wydania: sierpień 2009

Niemal osiem lat temu admirał Gar Stazi wraz ze zdziesiątkowaną flotą Sojuszu Galaktycznego ledwie umknął z imperialnej pułapki nad planetą Caamas. Teraz ma szansę odwrócić losy wojny i zemścić się na Imperium i jego sithańskim władcy, Darthu Kraycie. Spróbuje zawładnąć najnowszym i najpotężniejszym okrętem wroga. Ale stawka jest wysoka – aby osiągnąć cel, Stazi musi narazić wszystkie jednostki swej wyczerpanej bojem armady i mieć nadzieję, że zemsta Cesarstwa nie dosięgnie jego bezbronnych sprzymierzeńców z planety Kalamar. Plan jest śmiały, ale czy można przypuszczać, że mający ze Stazim stare porachunki admirał imperialny Dru Valan nie spodziewa się ataku? Oto trzy opowieści z przyszłości świata Star Wars, rozgrywające się sto trzydzieści lat po śmierci Dartha Vadera i klęsce pierwszego Imperium.

[Egmont]


Przykładowe plansze:
[Egmont]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-