baner

Komiks

Mały Książę

Mały Książę

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2009
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 230x310
Stron: 112
Cena: 39,90 zł.
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 978-83-240-1256-5
WASZA OCENA
3.50
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
1 /10
Zagłosuj!
Niezwykła adaptacja powieści znanej i uwielbianej przez wszystkie pokolenia.

Joann Sfar, nadając Małemu Księciu formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalają na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej opowieści.

Sfar daje wszystkim nowe spojrzenie na ważne dzieło, na część dzieciństwa, która go nie opuściła.

„La Croix”

Joann Sfar, od dziesięciu lat niezrównany autor komiksów, swoją adaptacją Małego Księcia Saint-Exupéry'ego stworzył jedną z najlepszych realizacji graficznych w swoim dorobku.

„La Liberte”

Aby zdystansować się od ilustracji w książce, Sfar postanowił pokazać narratora, nigdy nie narysowanego w powieści. Pod gwiazdami Saint-Exupéry i Mały Książę rozmawiają o rzeczach najważniejszych, niewidocznych dla oczu.

„Tribune de Genéve”

Doskonale udało mu się zastąpić rysunki Saint-Exupéry'ego i przywrócić oraz uszlachetnić poezję i melancholię tekstu. Stworzył album pełen zaskakująco spójnych z oryginałem rysunków. Nawet ogromne, mangowe oczy, jakimi obdarzył głównego bohatera, nie dziwią.

„Livres Hebdo”

Sfar ze swoją ogromną subtelnością i uwodzicielska mistrzyni kolorów Brigitte Findakly nie tworzą kolejnej adaptacji wielkiego klasyka (to co najmniej niebezpieczne przedsięwzięcie), ale składają hołd książce, która - jak wyznaje Sfar - pomogła mu w tworzeniu samego siebie. W rezultacie otrzymaliśmy album, który spodoba się wszystkim młodym od 7 do 77 lat.

„Le Monde”


[opis wydawcy]

Galerie

Mały Książę Mały Książę Mały Książę Mały Książę

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-