baner

Komiks

Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak

Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Październik 2009
Seria: Kajtek i Koko, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: czarno-biały + kolor
Oprawa: twarda, lakierowana
Format: 170 x 260 mm
Stron: 192
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3681-3
Album jest częścią serii "Klasyka Polskiego Komiksu"
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak to siódmy tom komiksów wybitnego polskiego autora opowieści obrazkowych Janusza Christy (1934–2008).
Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarz Kajtek i szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Niniejszy tom poświęcony jest właśnie tym bohaterom i zawiera trzy długie historie, drukowane pierwotnie w odcinkach na łamach Wieczoru Wybrzeża w latach 1958–1961. W marynistycznej opowieści Latający Holender dociekliwy Kajtek wyjaśnia owianą wielowiekową tajemnicą historię pirata z piekła rodem – Latającego Holendra. W serii science fiction Profesor Kosmosik i Marsjanie Kajtek poznaje tytułowego profesora i razem z nim postanawia wyruszyć na Marsa. W historii kryminalnej Poszukiwany Zyg-Zak obaj bohaterowie właśnie wrócili z podróży w czasie. Z pomocą średniowiecznej mapy chcą odnaleźć ukryty skarb. Ale na złoto czyha też Zyg-Zak, złoczyńca o wielu twarzach…

[Egmont]

Galerie

Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-