Komiks

Maus

Maus

Scenariusz: Art Spiegelman
Rysunki: Art Spiegelman
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Styczeń 2011
Seria: Maus
Tytuł oryginału: The Complete Maus
Tłumaczenie: Piotr Bikont
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 160 x 230 mm
Stron: 304
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Post
ISBN: 978-83-61762-03-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Maus Arta Spiegelmana wydanie zbiorcze. Maus to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. Maus, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku.

Nowa edycja komiksu Maus zawiera oba tomy w jednym zbiorczym wydaniu.

Pierwsza część Mausa wprowadza czytelnika w świat trudnych relacji rodzinnych łączących Władka Szpigelmana i jego syna Arta. Komiks opowiada historię Władka z okresu jego życia w Polsce w Bielsku Białej, na krótko przed wybuchem wojny i po wkroczeniu Niemców do Polski. W drugiej części Władek kontynuuje swoją opowieść od momentu, gdy trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Maus to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. Maus, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku.

Galerie

Maus Maus Maus Maus Maus Maus Maus Maus Maus Maus

Tagi

Maus

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-