reklama baner reklama

Nowe Teksty

Powrót do Troy
Grygiel o 1. integralu "Lanfeust z Troy"
Solidny Rosomak
Grygiel o 1. tomie "Wolverine'a"
Egmont opowiada (marzec 2018)
Egmont odpowiada i zapowiada!
Weird Tales
Sławiński o Czarny młot #01: Tajna geneza

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

Komiks

Wieczna wojna

Wieczna wojna

Scenariusz: Joe Haldeman
Rysunki: Marvano
Wydanie: I zebrane
Data wydania: Czerwiec 2009
Seria: Science Fiction
Tytuł oryginału: La guerre éternelle
Rok wydania oryginału: 1988/1989
Wydawca oryginału: Editions Dupuis
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 260 x 190
Stron: 168
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2592-3
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
10 /10
Zagłosuj!
Pozycja z kolekcji "Science Fiction"

Zbiorczy album głośnej serii, do której scenariusz napisał słynny Joe Haldeman, autor powieści fantastycznych i zdobywca licznych nagród (m.in. pięciu Nagród Nebula, pięciu Nagród Hugo oraz Word Fantasy Award, Campbell’s Award i James Tiptree Award), a rysunki stworzył znany belgijski grafik – Marvano. Ta para autorów znana jest w Polsce z wydanych w ramach Klubu Świata Komiksu albumów: Dallas Barr i Wieczna wolność (kontynuacja Wiecznej wojny).
Wieczna wojna jest graficzną adaptacją powieści Haldemana, która w latach 70. była jedną z najbardziej znanych na świecie książek science fiction i zdobyła obie najważniejsze amerykańskie nagrody literackie branży fantastycznej – Nagrodę Hugo oraz Nebula. Powstała w wyniku przeżyć autora podczas konfliktu wietnamskiego i jest przejmującym głosem przeciwko wszelkiej wojnie, której bezsensowi Haldeman przeciwstawia potęgę najstarszego znanego człowiekowi uczucia – miłości.

[Egmont]

Wieczna wojna – pierwsze polskie wydanie zbiorcze słynnej trylogii komiksowej autorstwa klasyka literatury fantastycznej, Joe’ego Haldemana, i belgijskiego grafika Marvano.

Seria jest graficzną adaptacją bestsellerowej powieści science fiction Haldemana, która w latach 70. XX wieku zdobyła dwie najważniejsze amerykańskie nagrody literackie branży fantastycznej – Hugo i Nebula.

Zainspirowany przeżyciami autora w Wietnamie przejmujący głos przeciwko wojnie, który od kilku lat znów brzmi aktualnie.

Jest rok 2010. Grupa specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy szkoli się w warunkach kosmicznych, by utworzyć pierwszy oddział gwiezdnych wojowników. Jednym z rekrutów jest szeregowy Mandella, który wcale nie miał zamiaru zostać żołnierzem, tylko fizykiem… W tym samym czasie ziemski statek zostaje zniszczony przez nieznanych wcześniej obcych. Wybucha galaktyczna wojna, która potrwa ponad tysiąc lat…

[Egmont]

Galerie

Wieczna wojna Wieczna wojna Wieczna wojna

Tagi

Science Fiction

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-