reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Spacedog

Spacedog

Autor: Hendrik Dorgathen
Data wydania: Maj 2009
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 14 x 19,5 cm
Stron: 64
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Ladida Books
ISBN: 978-83-924377-5-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Spacedog” to próba odpowiedzi na pytanie co w życiu naprawdę się liczy. Historia opowiadana jest z poczuciem humoru, po mistrzowsku jasno, za pomocą obrazu, któremu nie są potrzebne słowa. Oryginalna kreska i ostre kolory oddają rzeczywistość popkultury, atakującej bohatera książki. To spojrzenie na współczesny świat z jego pokusami i pułapkami. Tytułowy Spacedog znudzony prostym życiem wiejskiego psa zupełnie przypadkowo zostaje wytypowany do eksperymentu naukowego i wyrusza w kosmos. Powrót na Ziemię pozwala mu w ostrym świetle zobaczyć niedoskonałości naszej cywilizacji i stawia przed dylematem: czy skorzystać ze sławy, czy odrzucić karierę i wyrwać się z trybów kultury masowej, wybierając spokojne, rodzinne życie?

Ladida Books, planując wydanie „Spacedoga”, wystąpiło do kilku wydawnictw zagranicznych z propozycją koprodukcji książki w zaprojektowanym na polski rynek formacie. Dzięki temu nowe wydanie „Spacedoga” pojawi się jednocześnie także w następujących renomowanych wydawnictwach: Bries (Belgia i Holandia), Dibbuks (Hiszpania), Edition Moderne (Austria, Niemcy i Szwajcaria), Gingko Press (Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania), Komika (Szwecja).

Polskie wydanie „Spacedoga” zostało dofinansowane przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

„Autorowi „Spacedoga” udało się stworzyć czarującego bohatera, a nawet więcej – prawdziwy symbol (...)"

Der Kleine Bund


„Spacedog” – 64-stronowa nowela graficzna Hendrika Dorgathena jest najlepszą rzeczą jaka powstała w Niemczech od czasu Volkswagena. (...) Pełen koloru, ekspresyjny styl Dorgathena służy szybkiej i wyrafinowanej narracji biegnącej naprzód dzięki sprytnemu wykorzystaniu wizualnych symboli (...) Nieodparty urok „Spacedoga” polega na połączeniu nowoczesnego stylu graficznego
z mocną historią.”

Tom Flinn – Internal Correspondence


„Obrazy przepełnione żywymi kolorami jak z reklamówki, w prostym układzie sześciu kwadratowych ramek na stronie. Brak tu słów, ale historia jest niezwykle zrozumiała, a każdy obraz mocny i wyrazisty. „American dream” w wielu odsłonach. Ta książka bawi.”

Sussex Life

[Ladida Books]

Galerie

Spacedog Spacedog Spacedog Spacedog

Tagi

Spacedog

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-