baner

Komiks

Hellblazer #03: Chora miłość

Hellblazer #03: Chora miłość

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Okładka: Glenn Fabry
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2009
Seria: Hellblazer
Tytuł oryginału: Tainted Love
Wydawca oryginału: DC Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2550-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Trzeci tom serii grozy o Johnie Constantinie, współczesnym magu, którego wymyślił Neil Gaiman. Autorami cyklu są Garth Ennis i Steve Dillon, którzy sławę zdobyli znakomitą sagą Kaznodzieja.

Constatine’a opuszcza ukochana, Kit. Dłużej nie może wytrzymać z człowiekiem, którego tajemnicze, związane z magią i demonami działania sprowadzają na otaczających go ludzi, także na nią, same niebezpieczeństwa. Kit opuszcza Londyn
i wraca do Irlandii. Tam odszukuje starych znajomych i próbuje ułożyć sobie życie od nowa.

Bez mieszkania i grosza przy duszy John tuła się po ulicach, nie mogąc pogodzić się z odejściem ukochanej. Rozpamiętuje przeszłość, nie jest w stanie nic robić, stacza się. Mieszka w ruderach z bezdomnymi, pije. Nie chce nawet używać magii, bo to przecież ona jest winna jego nieszczęściom.
W tym samym Londynie żyją wampiry. Beztrosko polują na ludzi, nie gardząc też krwią kloszardów. Niektóre są naprawdę stare, a jeden z nich, prawdziwy książę, ma dawne porachunki z Constantine’em. Teraz znów wpada na jego ślad, co dla maga oznacza same kłopoty. Ale być może Johnowi potrzeba właśnie kłopotów, by wziął się w garść, przestał się roztkliwiać nad samym sobą i znów podjął walkę z siłami ciemności?

[Egmont]

Recenzja

Hellblazer #3: Chora miłość, Maciej Kowalski

Galerie

Hellblazer #03: Chora miłość Hellblazer #03: Chora miłość

Komentarze