baner

Komiks

Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne

Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne

Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2009
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: Life in Pictures
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 496
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3632-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Intymny autoportret i kronika kariery człowieka, dzięki któremu komiks stał się sztuką. Will Eisner zaczął rysować komiksy w czasach wielkiego kryzysu. Stworzył ponad dwadzieścia powieści graficznych, dziesiątki książek instruktażowych i setki publikowanych co tydzień historii komiksowych, w tym serię Spirit, która ukazywała się najdłużej. Na każdym etapie swojej ponad siedemdziesięcioletniej kariery Eisner wytyczał nowe granice wybranemu przez siebie medium, nadając komiksowi status prawdziwej sztuki, sobie zaś – miano jednego z wielkich amerykańskich gawędziarzy XX wieku. W ostatnich latach życia zebrał najbardziej osobiste historie i wydał je w tomie Życie w obrazkach.
Trzy powieści graficzne i dwie krótsze historie, ułożone w takiej kolejności, w jakiej powstawały, tworzą dzieło zbliżone do autobiografii. Tom rozpoczyna "Zmierzch w Mieście Słońca", oda do wspomnień i tęsknoty, wywołanych przejściem Eisnera na emeryturę w roku 1985 i przeprowadzką na Florydę.

"Marzyciel", stworzony w roku 1986, to rodzaj powieści z kluczem, opisującej wczesne lata branży komiksowej przed II wojną światową. Historia własnej rodziny, a także rodziny żony Ann, ukazana jest w dwóch powieściach graficznych, W środek burzy i Cel gry, przedstawiających zarazem historię Żydów w Ameryce.

Ostatnia opowieść w tomie, "Dzień, w którym zostałem profesjonalistą", mówi najwięcej o tożsamości artystycznej autora.

WILL EISNER, twórca postaci Wonder Mana i komiksu Spirit, autor Umowy z Bogiem, pionier powieści graficznej, wielka legenda sztuki komiksowej dwudziestego wieku.

Rzut okiem

Życie w obrazkach, Karol Wiśniewski

Galerie

Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne Życie w obrazkach. Opowieści autobiograficzne

Tagi

Mistrzowie Komiksu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-