baner

Komiks

Spirit. Najlepsze opowieści

Spirit. Najlepsze opowieści

Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2009
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 250 mm
Stron: 192
Cena: 89 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2545-9
Album z serii "Mistrzowie Komiksu"
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Spirit – jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich bohaterów komiksowych. Pierwsze zeszyty z jego przygodami zaczęły się ukazywać w 1940 roku. Początkowo były to historyjki kryminalne, które dość szybko przeobraziły się w niezwykle zróżnicowane gatunkowo opowieści. Oprócz klasycznych fabuł z terrorystami, sabotażystami, nazistami czy szalonymi naukowcami na łamach komiksu pojawiały się historie komediowe, romanse, opowieści grozy i science fiction, a także epizody nawiązujące do ważnych wydarzeń i parodiujące znane postaci.

Zbiór historii o zamaskowanym bohaterze i pogromcy bandytów, zwalczającym przestępczość w mieście Central City, stał się najbardziej znanym cyklem kryminalno-przygodowym (z elementami fantastyki) w amerykańskim komiksie XX wieku. Jego przygody były publikowane przez 20 gazet, a tygodniowy nakład komiksowego dodatku dochodził do 5 milionów egzemplarzy.
Twórcą postaci Ducha jest mistrz powieści graficznej, Will Eisner, którego nazwisko jest synonimem najważniejszej amerykańskiej nagrody komiksowej. Spirit stał się komiksem przełomowym w pojmowaniu historii obrazkowych przez mainstream – dzięki temu cyklowi komiksy zaczęto uznawać za nowoczesne dziedziny sztuki.

W albumie zebrano NAJLEPSZE z opowieści o Spiricie! Wstęp do komiksu napisał znakomity twórca komiksowy i pisarz Neil Gaiman (Sandman, Amerykańscy bogowie), który przyznaje, że twórczość Willa Eisnera była dla niego jedną z największych inspiracji w życiu.

[Egmont]

Recenzja

Spirit. Najlepsze opowieści, adrjan Spirit. Najlepsze opowieści, Tadeusz Fułek, Maciej Kowalski

Galerie

Spirit. Najlepsze opowieści Spirit. Najlepsze opowieści Spirit. Najlepsze opowieści

Tagi

Mistrzowie Komiksu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-