baner

Komiks

Trzy cienie

Trzy cienie

Scenariusz: Cyril Pedrosa
Rysunki: Cyril Pedrosa
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2009
Wydawca oryginału: Delcourt
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka szyto-klejona ze skrzydełkami
Format: B5
Stron: 272
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Był czas, kiedy życie było proste i przyjemne. Cieszyliśmy się smakiem wiśni, chłodem cienia, zapachem rzeki... Tak żyliśmy w dolinie ukrytej wśród wzgórz - osłonięci przed burzami, nieświadomi odległego świata - jak na wyspie, spokojni, pozbawieni problemów.
I wtedy...
Wtedy wszystko się zmieniło.


Pewnego dnia przed chatą Louisa i Lisy, bohaterów niezwykłej, przepięknej wizualnie powieści graficznej Cyrila Pedrosy, pojawiają się trzy cienie. Majaczą na horyzoncie, obserwują, czają się... Przyszły po ich syna i nie spoczną dopóki nie dostaną go w swoje ręce. By im uciec rodzina wyruszy w podróż na koniec świata, ale czy można wymknąć się przeznaczeniu?
„Trzy cienie”, wzruszające i niepokojące jednocześnie, to przejmująca baśń o miłości, opętaniu i stracie. Dzieło Cyrila Pedrosy, byłego animatora pracującego dla Disneya (m.in. przy filmach „Dzwonnik z Notre Dame” i „Herkules”), jest jednym z największych komiksowych objawień ostatniego roku. Zachwycający szatą graficzną, poruszający album otrzymał na ostatnim festiwalu w Angoulême „Prix Essentiel”, jedną z głównych nagród tej imprezy. Rysunki Pedrosy połączone z historią zdradzającą wpływy Borgesa, Garcii Marqueza i Tolkiena zachwyciły też jurorów przyznających nagrodę dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angoulême - Polski Wybór 2008. „Trzy cienie” zasłużyły w ich oczach na najwyższe laury.

[Kultura Gniewu]

Recenzja

Trzy cienie, Paweł Panic, Maciej Kowalski

Impreza

Cyril Pedrosa w Krakowie,

Galerie

Trzy cienie Trzy cienie Trzy cienie Trzy cienie Trzy cienie Trzy cienie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-