Komiks

Słynni polscy olimpijczycy #20: Renata Mauer

Słynni polscy olimpijczycy #20: Renata Mauer

Scenariusz: Radosław Nawrot
Rysunki: Rafał Szłapa
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2008
Seria: Słynni polscy olimpijczycy
Druk: kolor, papier matowy
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 32
Cena: 9,90 PLN
Wydawnictwo: Agora S.A.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kobiety odgrywały bardzo istotną rolę w polskim sporcie olimpijskim. To kobieta - Halina Konopacka - zdobyła pierwszy dla Polski złoty medal igrzysk olimpijskich w Amsterdamie w 1928 r. To kobieta - Irena Szewińska - jest naszą największą multimedalistką olimpijską.

Renata Mauer-Różańska, na spotkanie z którą zapraszamy w tym odcinku, to jedna z najbardziej utytułowanych Polek, które występowały na igrzyskach. Urodzona 23 kwietnia 1969 r. w Nasielsku, nie sprawia wrażenia wielkiej sportsmenki. Mała, drobna, wręcz krucha. A jednak zdobyła trzy medale olimpijskie, z czego dwa złote - podczas igrzysk w 1996 r. w Atlancie i 2000 r. w Sydney. Wywalczyła je w strzelectwie, stając się największą przedstawicielką tego sportu w Polsce. Przebiła osiągnięcia Józefa Zapędzkiego z igrzysk w Meksyku w 1968 r. i w Monachium w 1972 r., z którym także spotkamy się w tym komiksie.

Zapraszamy zatem na strzelnicę, gdzie bardziej od siły mięśni i objętości płuc liczy się opanowanie, spokój i umiejętność walki ze stresem. Na spotkanie z ludźmi, którzy jak chyba żadni inni sportowcy potrafią trzymać nerwy na wodzy.

Wraz z naszymi bohaterami będziemy strzelać i z karabinka, i z pistoletu do maleńkich tarcz, których środek ma wielkość łebka szpilki. A brak precyzji rzędu ułamka milimetra może mieć znaczenie dla zwycięstwa i podziału medali.

Zapraszamy na spotkanie z najdokładniejszymi ludźmi świata. Na spotkanie z najlepszymi polskimi snajperami, wśród których rolę numer jeden odgrywa krucha kobieta - Renata Mauer-Różańska.

[Egmont]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-