Nowe Teksty

Okładka miesiąca: luty 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski

Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski

Scenariusz: Radosław Nawrot
Rysunki: Sławomir Kiełbus
Kolor: Łukasz Mendel
Okładka: Tomasz Jędrzejowski
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2008
Seria: Słynni polscy olimpijczycy
Druk: kolor, papier matowy
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 32
Cena: 9,90 PLN
Wydawnictwo: Agora S.A.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Są olimpijczycy, którzy zdobyli na igrzyskach więcej medali niż Robert Korzeniowski - choćby lekkoatletka Irena Szewińska czy szermierz Jerzy Pawłowski. Nikt jednak nie wywalczył aż czterech złotych krążków olimpijskich, a tyle ma w swej kolekcji najsłynniejszy chodziarz w historii tej konkurencji.

Chód sportowy był dyscypliną, której przez wiele lat także w Polsce nie traktowano poważnie. Dziwacznie, może nawet nienaturalnie poruszający się zawodnicy, którzy ścigają się po asfaltowych drogach poza stadionem, najczęściej o poranku Patrzono na nich z przymrużeniem oka. Tak było nawet wtedy, gdy na trasach pojawił się Robert Korzeniowski. Dyskwalifikowany za niewłaściwy krok, długo nie mógł ukończyć żadnych istotnych zawodów. Wielu machnęło na niego ręką, machnęło ręką na chód.

I właśnie dlatego historia Roberta Korzeniowskiego jest tak fascynująca, bo niespotykane w historii polskiego olimpizmu sukcesy poprzedziła fala upokorzeń i potknięć. Ile trzeba mieć w sobie siły, determinacji i odporności, by poradzić sobie z takim bagażem? Robert Korzeniowski tego dokonał i teraz to właśnie on - jak mało kto - pasuje jak ulał do stwierdzenia: "Nigdy się nie poddawaj".

Urodzony 30 lipca 1968 r. w Lubaczowie koło Przemyśla znakomity polski chodziarz ewoluował od pozycji zdejmowanego za każdym razem z trasy pechowca aż do nieosiągalnego dla reszty konkurentów mistrza, którego pod koniec jego kariery po prostu nie sposób było na trasie chodu pokonać.

W dużej mierze dzięki niemu chód sportowy w oczach wielu polskich kibiców awansował do miana pełnoprawnej konkurencji lekkoatletycznej.

Przed Państwem jedna z najbardziej niezwykłych historii w całych dziejach polskiego sportu - historia Roberta Korzeniowskiego, mistrza chodu.

[Agora]

Galerie

Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski Słynni polscy olimpijczycy #15: Robert Korzeniowski

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-