baner

Komiks

Józek

Józek

Scenariusz: Nicolas Robel
Rysunki: Nicolas Robel
Data wydania: Czerwiec 2008
Tytuł oryginału: Joseph
Format: 14 x 19,5 cm
Stron: 48
Cena: 19,90
Wydawnictwo: Ladida Books
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Józek” jest opowieścią o niedoskonałości ciała, która staje się obsesją, przyczyną koszmarów sennych. Powoduje też uczucie odtrącenia i braku akceptacji otoczenia. Bohater opowieści - mały Józek cierpi i ucieka w świat swoich zabawek – wyimaginowanych przyjaciół. Stara się znaleźć receptę na zatuszowanie wady, jaką są jego wielkie ręce. Los chce, by próba ukrycia niedoskonałości zakończyła się tylko chwilowym sukcesem. Autor książki opowiada swoją historię w rysunkach pełnych lekkości, nastroju i ironii.

„Jest to urocza, mała książeczka, krótka wyprawa w świat dziecięcych myśli i zmartwień, która może poruszyć serce, dzięki specyfice przywoływanych wspomnień (...) sceny, gdzie dziecko dokonuje (czego się domyślamy) wyimaginowanej zemsty na boisku i wzruszający obraz chłopca obejmującego drzewo, pozostają w pamięci.”
– Comics Reporter

„Autor najwyraźniej dobrze się bawi na tych stronach. Nie można nie roześmiać się z widoku nagiego Józka o wielkich rękach, biegnącego korytarzami swojej wyobraźni albo nie uśmiechnąć dzięki umiejętnemu zakończeniu książki slapstickowym dowcipem. Robel wykonuje świetną pracę chwytając lekkość i energię gry na szkolnym boisku i sprawia, że serce się ściska, kiedy Józek bezskutecznie przekonuje matkę, by pozwoliła mu zatrzymać robaka, jako domowe zwierzątko. (...) Józek na pewno jest rodzajem osobliwego komiksu, który więcej czytelników powinno poznać.”
– Michael C Lorah – Newsarama

Komiks ukaże się dzięki wsparciu finansowemu szwajcarskiej fundacji dla kultury Prohelvetia.

[Ladida Books]

Galerie

Józek Józek

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-