baner

Komiks

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki

Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Charles Vess, Brian Bolland, John Bolton, Michael Wm. Kaluta, James Jean, Tara McPherson, Derek Kirk Kim, Esao Andrews, Mark Buckingham, Mark Wheatley, Jill Thompson
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2008
Seria: Baśnie, Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: 1001 Nights of Snowfall
Rok wydania oryginału: 2006
Wydawca oryginału: Vertigo
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 144
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont

WASZA OCENA
9.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
9 /10
Zagłosuj!
W tym tomie zebrano kilka historii stanowiących wstęp do serii BAŚNIE. Każdą z nich narysował inny twórca, mamy tu więc do czynienia z całą paletą stylów, od malarskich fantazji po niemal fotograficzną precyzję. Komiks zdecydowanie przeznaczony jest dla czytelnika dorosłego, wyjawia wiele sekretów, między innymi zdradza tło relacji łączących Śnieżkę i siedmiu krasnoludków.

Akcja komiksu rozpoczyna się w XIX-wiecznym Baśniogrodzie, skąd Śnieżka wyrusza do sułtana arabskiego z prośbą o pomoc przeciwko Adwersarzowi, który wyparł europejskich Baśniowców z ich rodzinnych ziem, ale nie wyruszył jeszcze na podbój baśniowych krain Bliskiego Wschodu. Na dworze sułtana Śnieżka zaczyna snuć swą opowieść...

[Egmont]

„Baśnie: Z 1001 nocy Królewny Śnieżki” opowiadają o pierwszych latach istnienia Baśniogrodu. Krainy doskonale znanej fanom serii BAŚNIE.
Królewna Śnieżka wyrusza jako ambasador społeczności Baśniowców do Arabii. Na miejscu zostaje pojmana przez miejscowego sułtana, który chce ją poślubić, a następnie zabić. Jednak sprytna Śnieżka, chcąc uniknąć ponurego losu, próbuje oczarować władcę swoimi opowieściami. Jak Szeherezada, każdej z 1001 nocy opowiada sułtanowi nową historię, ratując w ten sposób życie.
Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki prezentują całą gamę chwytów fabularnych, od nieoczekiwanego, dramatycznego zwrotu akcji po mroczną intrygę. Wspaniale napisane i zilustrowane opowieści odkrywają przed czytelnikiem tajemnice znanych mu Baśniowców.
A wszystko dzięki najlepszym rysownikom, prawdziwym gwiazdom i zupełnie nowym postaciom w świecie komiksu, którzy swym talentem wsparli scenarzystę Billa Willinghama.

[Egmont]

Rzut okiem

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki, Karol Wiśniewski

Galerie

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki

Tagi

Obrazy Grozy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-