Komiks

Blueberry #01: Człowiek ze srebrną gwiazdą. Kopalnia zaginionego Niemca. Widmo ze złotymi kulami

Blueberry #01: Człowiek ze srebrną gwiazdą. Kopalnia zaginionego Niemca. Widmo ze złotymi kulami

Scenariusz: Jean-Michel Charlier, Jean Giraud
Rysunki: Jean Giraud
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2008
Seria: Blueberry, Plansze Europy
Wydawca oryginału: Dargaud
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 152
Cena: 75
Wydawnictwo: Egmont
W polskim wydaniu znajdują się oryginalne albumy:
- L’homme à l’étoile d’argent
- La Mine de l’Allemand perdu
- Le Spectre aux balles d’or

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Seria westernowa współtworzona przez słynnego Moebiusa, który w przypadku tego cyklu używa pseudonimu Gir. Ukazuje przygody Mike’a Blueberry’ego, amerykańskiego porucznika hulaki, awanturnika i hazardzisty, z trudem podporządkowującego się rygorom armii Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie jest szlachetny i skłonny do najwyższych poświęceń. Seria składa się z 28 tomów podzielonych na kilka podcykli, z których każdy opowiada o innym etapie życia głównego bohatera. Seria ta jest uznawana za czołowe europejskie osiągnięcie w dziedzinie komiksu westernowego.

Dzieło znanych twórców komiksowych– nieżyjącego już scenarzysty Jeana-Michela Charliera oraz rysownika, Jeana Giraud, w Polsce bardziej znanego jako Moebius (Feralny Major, Świat Edeny). Seria o Blueberrym to jeden z najsławniejszych europejskich komiksów westernowych, który doczekał się też ekranizacji.
Akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w II połowie XIX wieku.

W postaci Blueberry’ego, scenarzysta połączył wszystkie cechy, które miłośnicy westernu lubią najbardziej – porucznik armii amerykańskiej jest więc jednocześnie awanturnikiem i szlachetnym człowiekiem, hulaką i obrońcą czci niewieściej. Walczy ze wszystkimi możliwymi wrogami – od zwykłych bandytów po ludzi skorumpowanych. Nie unika kontaktów z broniącymi swych ziem Indianami.

Album zawiera trzy tomy wydania oryginalnego: Człowiek ze srebrną gwiazdą, Kopalnia zaginionego Niemca i Widmo ze złotymi kulami.

[Egmont]

Recenzja

Blueberry, Maciej Kowalski, Kozz

Galerie

Blueberry #01: Człowiek ze srebrną gwiazdą. Kopalnia zaginionego Niemca. Widmo ze złotymi kulami Blueberry #01: Człowiek ze srebrną gwiazdą. Kopalnia zaginionego Niemca. Widmo ze złotymi kulami Blueberry #01: Człowiek ze srebrną gwiazdą. Kopalnia zaginionego Niemca. Widmo ze złotymi kulami

Tagi

Plansze Europy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-