reklama baner reklama
baner

Komiks

HP i Giuseppe Bergman #1

HP i Giuseppe Bergman #1

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo Manara
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2008
Seria: Giuseppe Bergman, Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: HP et Giuseppe Bergman
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: czarno-biały, kreda
Oprawa: twarda
Format: 215x295 mm
Stron: 116
Cena: 49
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2466-7
Mistrzowie Komiksu #20
WASZA OCENA
9.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Gdy Milo Manara stworzył postać Giuseppe Bergmana (swojego komiksowego sobowtóra) na przełomie lat 70. i 80., wywołał prawdziwy szok w świecie ówczesnego komiksu.

Czytelnicy odkryli jednocześnie mistrzowski rysunek o realizmie pełnym elegancji i magnetyzmu, jakich dotąd nie znano, oraz zupełnie nowy ton w pozornie prostym sposobie prowadzenia narracji.

W HP i Giuseppe Bergmanie o filozofii, poezji i uczuciach opowiada się poprzez rytm, akcję i heroizm właściwe opowieściom przygodowym.
Przygoda jest tu motywem przewodnim, ożywianym przez postać Bergmana, będącego w fantastycznej i pełnej niespodzianek podróży.

Czytelnik wraz z bohaterem odkrywa świat, zgłębiając jednocześnie sferę swych doznań wewnętrznych.

Peregrynacje Giuseppe Bergmana tworzą świat bogaty i podlegający nieustannym przemianom, właściwym dla żyjącego dzieła sztuki, które eksploatuje możliwości współczesnego komiksu.

Legendarny album Milo Manary, którego motywem przewodnim jest Przygoda. Marzący o niej młody Giuseppe podąża śladem tajemniczego „nauczyciela przygód”, HP, który okazuje się być szefem międzynarodowej korporacji. Za inicjałami HP skrywa się włoski twórca komiksowy, a jednocześnie mistrz Manary, Hugo Pratt, dla którego album ten jest swoistym hołdem. W komiksie fikcja miesza się z rzeczywistością, oniryczna akcja przypomina zapis automatyczny, pełna jest niezwykłych zwrotów i charakterystycznej dla Manary ironii. [Egmont]

Recenzja

HP i Giuseppe Bergman, Jakub Koisz

Galerie

HP i Giuseppe Bergman #1 HP i Giuseppe Bergman #1 HP i Giuseppe Bergman #1

Tagi

Mistrzowie Komiksu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-