Komiks

Prosto z piekła

Prosto z piekła

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Eddie Campbell
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2008
Tytuł oryginału: From Hell
Rok wydania oryginału: 1999
Wydawca oryginału: Eddie Campbell Comics
Tłumaczenie: Michał Chaciński, Marek Cieślik
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 190x250 mm
Stron: 584
Cena: 110 zł
Wydawnictwo: Timof i Cisi Wspólnicy
ISBN: 978-83-61081-55-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza.
20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu.
10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści.
Dziś poznaj ją po polsku.

„Prosto z piekła” to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?

Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego ze skrupulatnością naukowca.

Moore mówi o swojej pracy: „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens...”. Rzeczywiście – przemyślany i trzymający w napięciu scenariusz Moore’a i dynamiczna oprawa graficzna Eddiego Campbella porywają czytelnika w podróż w czasie, po powrocie z której trzeba będzie raz jeszcze zadać sobie pytanie o to, co na tym świecie jest prawdziwe, a co fałszywe.

W 2001 r. do kin trafiła nosząca tytuł „Z piekła rodem” filmowa adaptacja komiksu, z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline’a.
Przeczytaj, przeżyj przygodę, stań się ripperologiem!

[Timof i cisi wspólnicy]

Galerie

Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-