baner

Komiks

Hellboy #08: Wyspa i inne opowieści

Hellboy #08: Wyspa i inne opowieści

Scenariusz: Mike Mignola, Richard Corben
Rysunki: Mike Mignola, Richard Corben
Kolor: Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2007
Seria: Hellboy
Tytuł oryginału: The Island #1-2, Makoma or a Tale Told by a Mummy in the New Yor City Explorers Club on August 16, 1993 #1-2, The Hydra and the Lion, The Ghoul or Reflections on Death and the Poetry of Worms
Rok wydania oryginału: 2005, 2006
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor, offset
Oprawa: kartonowa
Format: 17 x 26 cm
Stron: 160
Cena: 39,90
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2927-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nadchodzi apokalipsa. Siedmiogłowy Smok, sam Ogdru Jahad, czeka już w swym leżu, aż ktoś otworzy wreszcie bramy wymiarów i wpuści w świat ludzi zniszczenie i ciemność. Kluczem do połączenia wymiarów ma być prawa ręka demona, przed pięćdziesięcioma laty przywołanego na Ziemię. Kluczem do apokalipsy ma być Hellboy. Nawet jeśli nikt go nie pyta o zdanie.

Pomyślany początkowo jako jednorazowa historia Hellboy niezwykle spodobał się czytelnikom. Zaczynający nad nim prace w 1993 roku Mike Mignola mógł dalej snuć opowieść o przywołanym na ziemię dziecku-demonie, w którego dłoni – prawej, kamiennej dłoni – spoczywają losy świata. Czerpiąc z nastroju powieści H. P. Lovecrafta, mógł opowiadać o Biurze Badań Paranormalnych i Obrony, którego zadaniem jest walka z demonami i kosmicznymi potęgami, próbującymi wedrzeć się w świat ludzi i zasiać tu ziarno zniszczenia – a wszystko to na niezwykłych, ginących w czerniach i mocnych czerwieniach rysunkach Mignoli.

Kolejny tom przygód Hellboya jest zbiorem czterech nigdy wcześniej niepublikowanych w Polsce opowieści. Znalazły się w nim: Wyspa, Makoma, Ghul lub refleksje o śmierci lub poezja robaków oraz Hydra i lew.

Wyspa przenosi nas do Afryki. Hellboy spędził dwa lata w podwodnym więzieniu rybiej wiedźmy Bog Roosh, próbującej powstrzymać go – i nadchodzącą zagładę. Teraz, po wyswobodzeniu, wypływa znów na powierzchnię. Ale tylko po to, żeby trafić na pradawne cmentarzysko statków i poznać kolejne tajemnice dotyczące swojej przeszłości. I przyszłości.

W Makomie, rysowanej przez legendę komiksu Richarda Corbena, przyjdzie mu zmierzyć się z egzotycznymi postaciami z mitologii Czarnego Lądu.

[Egmont]

Rzut okiem

Hellboy: Wyspa i inne opowieści, Karol Wiśniewski

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-