baner

Komiks

Śmierć

Śmierć

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Chris Bachalo, Mark Buckingham, Dave McKean, Mark Pennington
Okładka: Dave McKean
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2007
Tytuł oryginału: Death: The High Cost of Living; Death: The Time of Your Life
Rok wydania oryginału: 1993, 1994, 1996, 1997
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, offset
Oprawa: kartonowa
Format: 17x26 cm
Stron: 200
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kobieta, którą za chwilę poznacie, nie nazywa się Śmierć wyłącznie dlatego, że to srogie imię pasuje do mocno podmalowanych oczu i czarnych dżinsów.
Ona naprawdę jest Śmiercią, kosiarzem, kimś, kto zabiera nas, gdy nasz czas dobiega końca. Okazuje się, że płaszcz, kosa i szkielet to tylko "zła prasa". W postaci samej Śmierci nie ma niczego ponurego...
Jak często przewrotnie bywa u Gaimana, autor opowiadając o śmierci, snuje niekończącą się opowieść o życiu.
Śmierć jest starszą siostrą Snu, głównego bohatera serii "Sandman" Neila Gaimana. Po raz pierwszy czytelnicy mieli okazję poznać ją w opowieści "Odgłos jej skrzydeł" znajdującej się w pierwszym tomie Sandmana pt.: Preludia i nokturny.
W polskim wydaniu Śmierci znalazły się dwie opowieści, które Neil Gaiman poświęcił tej postaci: Wysoka cena życia i Pełnia życia.
Głównym bohaterem pierwszej z nich jest Sexton Furnival, szesnastolatek, który w swojej normalnej - jak uważa - egzystencji nie widzi większego sensu. Pragnie umrzeć. Myśli tak aż do dnia, kiedy spotyka dziwną, czarnowłosą dziewczynę, której cała rodzina zginęła w wypadku, i która nosi na szyi duży krzyż Ankh. Jak się okaże wkrótce po tym spotkaniu, rzeczywistość wygląda trochę inaczej, niż mu się dotąd wydawało w jego "dojrzałym", szesnastoletnim życiu.
"Pełnia życia" w centrum wydarzeń stawia natomiast dwie kochanki, Foxyglove i Hazel, wspominane w "Wysokiej cenie życia", ale i pojawiające się wcześniej także w "Sandmanie", choćby jako drugoplanowe bohaterki Zabawy w Ciebie. Tym razem opowieść o pogodnej Hazel, która właśnie została matką, i coraz bardziej popularnej Foxyglove, robiącej karierę piosenkarki, dobiegnie końca. Dziewczyny nie tylko będą musiały stawić czoło problemom narastającym między nimi - w cieniu ich pustego domu pojawi się Śmierć. A ona nigdy nie przychodzi bez powodu...
[Egmont]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-