baner

Komiks

Złodziej wszystkich czasów

Złodziej wszystkich czasów

Scenariusz: Kris Oprisko, Clive Barker
Rysunki: Gabriel Hernandez
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2006
Seria: Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: Thief of Always
Rok wydania oryginału: 2005
Wydawca oryginału: Idea + Design Work LLC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 17x26cm
Stron: 144
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont
Scenariusz napisał Kris Oprisko na podstawie powieści Clive'a Barkera
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

"Album stworzony na podstawie powieści Clive'a Barkera o tym samym tytule. Bohaterem opowieści jest dziesięcioletni Harvey Swick, który trafia do pełnego dziwów i cudowności domu. Tu każdego ranka jest wiosna, za dnia - lato, wieczorem jest święto Halloween, a nocą Boże Narodzenie. Chłopiec może tu spełnić każde swoje marzenie, ale nie za darmo... Historia autorstwa jednego z najbardziej znanych na świecie twórców horrorów to pełne mroku literackie połączenie Piotrusia Pana, Pinokia i Czarnoksiężnika z Oz z delikatnie podanym, lecz wyraźnym przesłaniem moralnym.

Clive Barker urodził się w 1952 roku w Liverpoolu. Początki jego kariery były związane z teatrem - pisał sztuki, reżyserował i występował na scenie. Jego pierwsze opowiadania - wydane w trzech tomach Księgi krwi (1984) zostały lepiej przyjęte w USA niż w Wielkiej Brytanii, ale już pierwsza powieść The Damnation Game przyniosła autorowi uznanie czytelników i krytyki oraz sukces rynkowy.
W 1987 roku Clive Barker - niezadowolony z adaptacji filmowych swoich opowiadań - zajął się reżyserią filmową. Tak powstał Hellraiser według noweli The Hellbound Heart. Film szybko okazał się dziełem kultowym. Na jego podstawie powstało kilka komiksów oraz sequele: Hellbound: Hellraiser 2 (reż. Tony Randal), Hellraiser III: Hell on Earth (reż. Tony Hickox) i Hellraiser: Bloodline.
Zachęcony powodzeniem Hellraisera Clive Barker wyreżyserował kolejny autorski film Nigtbreed na podstawie opowiadania Cabal.
Autor Wąwozu kamiennego serca jest artystą silnie oddziałującym nie tylko na wyobraźnię swoich czytelników czy widzów, ale i innych artystów."[Egmont]

Recenzja

Złodziej wszystkich czasów, Karol Wiśniewski

Galerie

Złodziej wszystkich czasów Złodziej wszystkich czasów Złodziej wszystkich czasów

Tagi

Obrazy Grozy Złodziej wszystkich czasów

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-