baner

Komiks

City Stories #01: Pierwsze opowieści

City Stories #01: Pierwsze opowieści

Scenariusz: Krzysztof Ostrowski, Grzegorz Janusz, Hihus, Alim Vielitov, Jacek Frąś, Alim Vielitov
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz, Jacek Frąś, Hihus, Alim Vielitov, Askold Akiszyn, Konstantyn Komardin, Przemysław Truściński
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2006
Seria: City Stories
Druk: kolor, kreda
Oprawa: kartonowa
Format: 19 x 23,6 cm
Stron: 132
Wydawnictwo: Łódzki Dom Kultury
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Projekt "City Stories" składa się z kilku etapów. Już w czerwcu 2006 czterech polskich twórców spotka się w Łódzkim Domu Kultury na warsztatach twórczych z grupą artystów z Rosji. Dwóch polskich scenarzystów - Grzegorz Janusz oraz Krzysztof Ostrowski - stworzy historie, które narysuje dwójka Rosjan, a dwóch rysowników - Krzysztof Gawronkiewicz i Jacek Frąś - stworzy prace do scenariuszy rosyjskich. Co ważne - akcja komiksów musi rozgrywać się w Łodzi lub mieć z Łodzią ścisły związek. Przed przystąpieniem do pracy Rosjanie zapoznają się z miastem, obejrzą najważniejsze muzea i zabytki.

Prace zawierające od 6 do 8 plansz zostaną zebrane w albumie i wydane na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w październiku oraz pokazane na wystawach w Polsce i Rosji. Album będzie dwujęzyczny. Cały proces twórczy zostanie uwieczniony na filmie, które swoją premierę także będzie miał w czasie tegorocznego MFK.

- Lata doświadczeń w kontaktach z twórcami z całego świata upewnia nas w opinii, że autorzy komiksów to ludzie żywo interesujący się problemami społecznymi, politycznymi i historycznymi. Komiks bardzo często stosowany jest jako komentarz do bieżących wydarzeń, regulujących jakość naszego życia. Komiks historyczny to często źródło edukacji w ramach nauk szkolnych czy pogłębiania zainteresowań odbiorców - twierdzi Adam Radoń, dyrektor MFK.

"City Stories" to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń między twórcami z dwóch krajów. Przygotowane przez nich komiksy posłużą do promocji miasta (w projekt, oprócz Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Łódzkiego Domu Kultury, zaangażowany jest Urząd Miasta Łodzi). W przyszłości projekt będzie realizowany z twórcami z innych krajów.

City Stories City Stories


[informacja: Piotr Kasiński]

Tagi

City Stories

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-