baner

Komiks

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja

Scenariusz: Grzegorz Janusz
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2005
Seria: Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 24 x 32 cm
Stron: 36
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Mandragora
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
ESENCJA została stworzona przez duet polskich twórców: Krzysztof Gawronkiewicza (rysunki i kolory) i Grzegorza Janusza (scenariusz)
Album brał udział w konkursie na najlepszy komiks europejski (Europejski Konkurs Komiksu) zorganizowany przez telewizję Arte i wydawnictwo Glenat. W konkursie wzieło udział kilkuset artystów z Europy, jednak główna nagroda (Grand Prix) przypadła właśnie ESENCJI.

Album opowiada o dochodzeniu, jakie prowadzi prywatny detektyw Otto Bohater i jego szczur Watson (z tej pary szczur jest o wiele bardziej bystry). Akcja rozgrywa się w Warszawie - autorzy zadbali, by charakterystyczne dla Warszawy miejsca były w komiksie rozpoznawalne (np. Powiązki, Plac Zamkowy, okolice Starego Miasta, Pałac Kultury, Biblioteka Uniwersytecka, Dworzec Centralny, itp.).

ESENCJA to komiks, w którym dominuje przewrotny humor... Główny bohater - Otto Bohater, otrzymuje zlecenie od sławnego kabareciarza - ma dowiedzieć się, w jaki sposób zmarł jego brat bliźniak (bracia zawsze robili to samo i pozostały przy życiu bliźniak chce umrzeć tak samo jak jego brat). Wypełniając swoje zadanie Otto przemieszcza się warszawskimi kanałami, uważając ten sposób "komunikacji" za najszybszy w mieście... W tle rozgrywa się druga akcja - ogłoszono bowiem konkurs na odnalezienie sensu życia - zwycięzca otrzyma olbrzymia nagrodę... oczywiście szybko okazuje się, że oba te watki są ze sobą powiązane...[Mandragora]

Recenzja

Esencja: Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona, Krystian M.

Galerie

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-