Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Aleja bez Róż

Aleja bez Róż

Scenariusz: Karol Konwerski
Rysunki: Zbigniew Bielak
Wydanie: I
Data wydania: 2006
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 16
Wydawnictwo: Dziennik Polski
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Karol Konwerski ostatnimi czasy znalazł złoty środek pomiędzy trafianiem w gusta czytelników i członków wszelkich jury konkursów komiksowych a pozostawaniem wiernym zasadzie tworzenia komiksów własnych, osobistych, nie skrzywionych odgórnymi wytycznymi.

Komiks Aleja bez Róż, stworzony we współpracy ze Zbyszkiem Bielakiem, debiutującym w trudnej sztuce tworzenia komiksów wygrał ostatnio konkurs na komiks o Nowej Hucie. jak opowiedzieć ciekawie komiks o zdarzeniu tak prozaicznym jak pakowanie rzeczy do kartonów przed przeprowadzką? Prosto, zlecić napisanie scenariusza Konwerskiemu. Prosta czynność życiowa, która wykonuje każdy z nas poprzez zabarwienie tła lekką dawką historii rodziny powoduje unikatowość opowieści, która nabiera całkowicie nowego wymiaru.

Bielak, który dopiero zaczyna swoją przygodę z komiksem nie jest bynajmniej nowicjuszem w dziedzinie ilustracji. Jest on wziętym krakowskim ilustratorem o wykształceniu architektonicznym, co naturalnie wykorzystuje w swoich ilustracjach, jak również w komiksie. Wystarczy spojrzeć na okładkę tego albumiku, bądź na pierwszą stronę komiksu by stwierdzić, że to kawał dobrego rzemiosła w ręku. Istnieją oczywiście pewne niedociągnięcia rysunkowe, ale chciałbym każdemu rysownikowi w Polsce życzyć takiego debiutu. Jeżeli Bielak włoży tyle serca w rozwój swojego rysunku komiksowego co w tworzenie ilustracji książkowych, możemy być świadkami narodzin nowego talentu komiksu realistycznego, którego jak na lekarstwo w Polsce brakuje. Polecam"

Mateusz Skutnik

[Karol Konwerski]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-