baner

Komiks

Kingdom Come - Przyjdź Królestwo

Kingdom Come - Przyjdź Królestwo

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Alex Ross
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2005
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 175x270 mm
Stron: 208
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
5.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Niezwykle udana próba mitologizacji współczesnych bohaterów komiksowych. Scenarzysta Mark Waid pokazuje Batmana, Supermana, Wander Woman jako prawie boskie istoty, które opiekują się ludźmi. Ale ci klasyczni bohaterowie, obdarzeni prawie boskimi mocami odeszli na emeryturę. Na świecie pojawiło się nowe pokolenie superbohaterów, które nie dba o dobro ludzkości, ale walczy między sobą, zupełnie nie zważając na ludzi.
Poprzez konfrontację klasycznych bohaterów z nowym pokoleniem twórcy pokazują, dlaczego mit superbohaterów jest niezwykle ważny w amerykańskiej kulturze.

Komiks został namalowany przez znanego grafika Alexa Rossa (m.in. zajmował się również projektowaniem plakatów do gal oscarowych). Dzięki fotorealistycznym szczegółom i odwzorowaniu postaci rysownik osiągnął oszałamiający efekt. Gdyby ci bohaterowie istnieli naprawdę, wyglądaliby tak, jak ich namalował Ross. Komiks zdobył dwie najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu komiksowego: został nagrodzony Nagrodą Eisnera (rok 1997) w kilku kategoriach: nagroda dla najlepszej serii, najlepszej okładki, najlepszego rysunku; oraz Nagrodą Harvey’a (rok 1997).

[Egmont]

Tagi

Mistrzowie Komiksu - Nowa Kolekcja

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-