baner

Komiks

Czego pragną śmieci, Randi, Linka i dzieci

Scenariusz: Ewa Karska
Rysunki: Sławomir Kiełbus
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2004
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 21x29 cm
Stron: 28
Cena: 7,50 zł
Wydawnictwo: Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne wydało kolejny komiks edukacyjny dla najmłodszych, który słowem wstępnym opatrzyła prezes Spółki Pani Krystyna Jastal. „Czego pragną śmieci, Randi, Linka i dzieci” to historia opowiedziana przez dwójkę mieszkańców Ekolandii – Randiego i Linkę. Te sympatyczne ludziki w zabawny sposób tłumaczą dzieciom, co dzieje się ze śmieciami, które powstają w naszych domach.
Dzieciaki pod czujnym okiem Randiego i Linki odwiedzają składowisko odpadów, stację segregacji śmieci, a przede wszystkim dowiadują się co to jest recykling i jakie surowce, po wyłowieniu ich ze sterty śmieci, nadają się do powtórnego wykorzystania.
Autorką tekstu, podobnie jak w przypadku pierwszego proekologicznego komiksu wydanego przez BPK pt. „Dziwne przygody kropelki wody”, jest pani Ewa Karska. Ilustracje, które w znakomity sposób wpasowały się w wesołą konwencję komiksu, wykonał łódzki grafik – Sławomir Kiełbus.
W komiksie „Czego pragną śmieci…” najmłodsi znajdą również kolorowankę, mini słowniczek podstawowych pojęć ekologicznych oraz schemat stacji segregacji odpadów.
„Dziwne przygody kropelki wody” oraz „Czego pragną śmieci, Randi, Linka i dzieci” dostępne są dla instytucji w siedzibie Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Sprzedaż detaliczną prowadzić będą wkrótce wybrane księgarnie.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-