baner

Komiks

Mangazyn #7

Mangazyn #7

Data wydania: Lipiec 2004
Seria: Mangazyn
Druk: kolor+czarno-biała wkładka
Oprawa: miękka
Stron: 100
Cena: 11,99 zł
Wydawnictwo: Ampol
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
NEWSY

Mangazyn News (4-11)
Pachnąca świeżością dawka nowinek z całego mangowego świata.

ANIME
The Story of Twelve Kingdoms (12-13)
Wyobraźcie sobie najbardziej przeciętną Japonkę, jaką tylko potraficie. Jest dobrą uczennicą, chlubą nauczycieli, dumą rodziców. Nazwijmy ją Nakajima Yoko. Miła dla wszystkich, zawsze zrobi to, czego się po niej oczekuje i nigdy nie wychyla się poza przeciętność. Pewnego dnia coś się jednak zmienia...
Kontynuacje Crest of the Stars (14-15)
Telewizja Hyper postanowiła zaserwować polskim widzom naprawdę smakowity kąsek anime - "Crest of the Stars" (Sekai no Monho). Czy wiecie jednak, że ta seria ma kontynuacje? Oto one!
eX Driver Special & Movie (16-17)
W świecie, gdzie ludzie nie potrafią już prowadzić samochodów, gdyż wszystko za nich wykonuje sztuczna inteligencja, pojawiają się problemy szalejących pojazdów. Aby temu przeciwdziałać istnieje specjalna ekipa zwana éX-Driver, antidotum na głupotę samochodów. I nie tylko samochodów...
Five Star Stories (18-19)
Rok 2988. W domu doktora Chrome Ballanche’a panuje grobowa cisza. Mężczyzna oczekuje na otwarcie kapsuły, z której wyłoni się Lachesis - ostatnie dzieło jego życia. Mimo iż świadomie wprowadził w nim kilka nie do końca legalnych modyfikacji, nawet nie przypuszcza, jak znamienny wpływ będzie ono miało na losy całego świata...
Ragnarok the Animation (20-21)
Gra sieciowa "Ragnarok Online" cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Także w Japonii śliczne "esdeczkowe" postacie podbiły niejedno serce. Nic więc dziwnego, że doczekał się on swojej animowanej wersji.
Gokudo-kun Manyuki (22)
Gokudo można opisać na różne sposoby, ale chyba najłagodniejszym wydaje się stwierdzenie, iż nie jest on bohaterem, do jakiego przywykliśmy. Chciwy i skoncentrowany na sobie, interesuje się wyłącznie pieniędzmi i zaspokajaniem własnych zachcianek. Miecz, który nosi przy sobie, buchnął z pola walki swojemu pokonanemu wrogowi, kiedy tylko odkrył, iż ma on tę niezwykłą cechę, że wraca do swojego właściciela na każde jego zawołanie.
Gungrave (23)
"Gungrave" to gangsterska epopeja - opowieść o przyjaźni, ambicji i zdradzie, doprawiona licznymi scenami akcji. Świat opanowany przez mafię jest jak dżungla, w której przeżyć mogą jedynie najsilniejsi.

MANGA
Georgie (24-25)
Po licznych przygodach magicznych panienek poszukujących miłości pomiędzy walkami o dobro tego świata, do stylu shojo doczepiono etykietkę "dla małych dziewczynek". Jednak mangi tego gatunku to nie tylko opowieści dla najmłodszych przedstawicielek płci pięknej. Dowodem na to jest "Georgie!", piękna historia, doprawiona szczyptą namiętności.
Air Gear (26-27)
Manga "Air Gear" to świetny przykład na to, co dzieje się kiedy zdolny i nieprzeciętny artysta wpadnie w szpony wielkiego komiksowego showbiznesu. W praktyce oznacza to dobrze, a momentami wręcz rewelacyjnie, narysowaną pracę, ale niestety z banalną fabułą.
Kamikaze (28-29)
"KaMiKaZe" to manga będąca mieszanką fantastyki, akcji, fantasy i ducha japońskich gier rpg. I choć na pozór wygląda na kolejną stereotypową pozycję, to dość szybko okazuje się, że jest komiksem co najmniej ponadprzeciętnym.
Zombie Hunter (30-31)
"Zombie Hunter" to przykład koreańsko-japońskiej współpracy na poletku komiksowym. Za scenariusz odpowiada jedna z legend światka mangi i anime, za rysunki natomiast, znana już w Polsce z "Island", gwiazda manhwowych horrorów.
Ruroni Kenshin po polsku (32)
Któż by pomyślał, że wśród wielu wydawanych po polsku mang doczekamy się i "Kenshina"? Owszem, bez abstrakcyjnego dla Polaków przedrostka "ruroni". Owszem, z poobcinanymi brzegami stron i tekstami. Ale jednak... Hit mangowy, wpadka wydawcy.
Przegląd Mangowy (69)
Przedstawiamy państwu nowy dział w naszym pisemku. Zamierzamy tu wtrącać swoje trzy grosze nie tylko o seriach, które dopiero co się ukazały, lecz weźmiemy pod lupę także te tytuły, które już od jakiegoś czasu ukazują się na naszym rynku, a także te, które zostały już zakończone. Gdybania, ciekawostki, kręcenie nosem, pochwały, oceny, podsumowania - oto nasz cel.
Alive (70-71)
Na sens życia składa się wiara, że śmierć nie jest końcem, ale kolejnym początkiem. W mandze "Alive" jest jednak inaczej. Tam sensem staje się nadzieja, że śmierć jest ostatecznym przerwaniem linii życia, ostateczną karą, ostatecznym rozliczeniem.
RÓŻNOŚCI
Alive, film live (72-73)
Film "Alive" powstał na podstawie jednotomowej mangi o tym samym tytule stworzonej przez Tsutomu Takahashiego. Jej ekranizacji podjął się Ryuhei Kitamura, reżyser, który odmienił japoński przemysł filmowy.
Street Fighter (74)
Zupełnie niespodziewanie, praktycznie bez żadnej reklamy czy najmniejszej nawet zapowiedzi prasowej, na sklepowych półkach w naszym pięknym kraju pojawił się komiks, który uznany został przez amerykańskich czytelników za jeden z najważniejszych tytułów od czasów pojawienia się osławionej "Elektry".
Art Alfabet (75-77)
Czy zdarzyło ci się kiedyś przeglądać artbook i z ciężkim westchnieniem zadać sobie pytanie: "Ach, dlaczego Polacy tak nie potrafią?" Otóż jeśli tak - jesteś w błędzie! Okazuje się bowiem, że Polacy w niczym nie odstają od swoich kolegów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Mogą się pochwalić talentem, wypracowanym stylem, doświadczeniem i galeriami wypełnionymi naprawdę znakomitymi pracami.
Itadakimasu! (78-81)
A oto kolejna nowa rubryka poświęcona dla odmiany kuchni japońskiej. Nauczymy was tu gotować oraz pokażemy ciekawe miejsca związane z japońską kuchnią. Na potrzeby tego właśnie działu wysłaliśmy naszą reporterkę z misją specjalną do prawdziwej japońskiej restauracji w Warszawie.
Who is who - Ryoichi Ikegami (82-85)
Artysta ten to bardzo ważna postać w historii rozwoju i rozpowszechniania mangi na całym świecie. Jego manga "Mai the Psychic Girl" była jednym z pierwszych japońskich komiksów, jakie przywędrowały do Ameryki i zainteresowały tamtejszych czytelników dalekowschodnim rynkiem. Ostateczny jego sukces przypieczętował "Crying Freeman".
Ragnarok Online, poradnika część 2 (86-89)
Jako, że umieszczony w poprzednim numerze ragnarokowy poradnik przypadł wam do gustu, postanowiliśmy temat kontynuować. Dziś chcielibyśmy zapoznać was z zasadami panującymi w świecie Midgadu oraz wyjaśnić w jaki sposób możecie oswoić ragnarokowego potworka.
Yukirin (90-91)
Jej dzieła cieszą się w sieci popularnością większą niż rysunki Carnelian i grafiki Kagayi razem wzięte, ma tysiące wielbicieli, choć o nich nie zabiega. O kim mowa? O zwyczajnej fance mangi i anime, której rysowanie do szuflady zwyczajnie przestało wystarczać.
Mangazyn Exclusive (92-93)
Wszyscy kochamy artbooki. Achhh te piękne całostronicowe grafiki... Dziś przedstawiamy wam kilka kolejnych propozycji do artbookowych kolekcji.
Princess Blade (94-95)
Scenariusz japońskiego filmu "Shurayuki-hime"(Princess Blade) jest dość luźno oparty na klasycznej już mandze samego Kazuo Koike. Co ważniejsze jednak, można ten film zobaczyć po polsku! Stacja Canal+ pokazuje go właśnie pod tytułem "Księżniczka Yuki".
Kluby karaoke w Japonii (96-98)
Mikrofon. Telewizor. Spis piosenek. Grupka kumpli u boku. Za pomocą pilota wrzucamy do tajemniczej czarnej skrzynki odpowiedni kod, rozlegają się pierwsze takty dobrze znanej melodii i... jazda!

KAMIKAZE 7
Twoja Biblioteczka WYDANIE SPECJALNE (2-3)
Tym razem coś dla miłośników japońskiej broni białej, a dokładniej rzecz ujmując - miecza japońskiego. Pozycja wyjątkowa. Dlaczego? Sami się przekonajcie.
Asian Cinema (4-5)
Komedia erotyczna jako film edukacyjny? A właśnie, że to możliwe! I to z jakim efektem! Sami zobaczcie jakie cudeńka tworzą filmowcy z Korei.
MSM (6-7)
Wasze listy i rysunki wciąż nas zasypują. I tak trzymajcie! Jeśli leży wam coś na wątrobie, lub jeśli chcecie się czymś pochwalić, czy też po prostu podzielić jakąś myślą - to jest doskonale nadające się do tego miejsce!
Legenda Pięciu Kręgów (8-9)
System RPG i karciany umieszczony w klimatach japońskich. A do tego do dostania na naszym rynku i to nie od dzisiaj.
Nie samą mangą żyje człowiek (10-12)
Tym razem padło na "Kwaidan", wersję komiksową klasycznych japońskich legend.
Zgred Mangowy (13)
Jak zwykle zgredzi ile wlezie, tym razem znowu coś znalazł, boimy się nawet sprawdzać co.
Logopedia (14-15)
Ileż to nieporozumień wynikało z tej prostej przyczyny, że dla Japończyków litery "l" i "r" to praktycznie to samo. Nie mówiąc już o wynikających z tego błędów. Oj, bywało zabawnie...
Fanfikolandia (16-17)
Dwa pierwsze fanfiki w naszym nowym dziale, który tworzą nasi czytelnicy! Na początek dwie zabawne historyjki i całkiem przypadkiem obie nawiązują do tego samego anime.
Lekcja japońskiego 3 - Akiko uczy kanji (18)
Akiko uczy, ale czy i wy się uczycie?
Metropolis (19-21)
Trzy twarze wielkiego miasta przyszłości. To naprawdę warto znać.
OPOWIADANIE - Junichi Saga/Fukusaburo Takagi, "Ostatni kat" (22-23)
I drugie opowiadanie-wspomnienie z książki "Japonia - wspomnienia z czasów jedwabiu i słomy". Zachęcamy do tej intrygującej lektury.
J-music - stare gwiazdy j-music (24-26)
Stare, ale jare - rzecz by się chciało. No właśnie, wielu z was uważa gwiazdy sprzed kilkunastu lat za stare i niewarte uwagi. A czy wy sami tak samo spojrzycie na gwiazdy, którymi się teraz fascynujecie, za kilkanaście lat?
Twoja Płytoteczka (27)
Pogłoski mówią, że podobno to wydanie należy do Yoko Kanno i niejakiej księżniczki Mononoke.
Zapowiedzi wydawnicze & Anime w TV (28)
Co nowego na mangowym rynku i co nowego w kanałach TV. Stale aktualizowany spis tylko u nas.
MANGAzyn Kontakt & zapowiedzi konwentów (29)
Wasze ogłoszenia i zapowiedzi konwentów, czyli - fani łączcie się!
Prenumerata, archiwalia, sklep (30-32)
Masz trudności z dostaniem "MANGAzynu" w swojej okolicy? Nic prostszego - zamów prenumeratę! Mniej zapłacisz i dostaniesz jeszcze prezent!

Dodatki specjalne
MANGAzyn PIN-UP (czyli jednostronicowe plakaty)
- Trigun
- Ragnarok
- Slam Dunk
- Record of Lodoss War

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-