reklama baner reklama

Nowe Teksty

Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"
Cierpień (nie)młodej Gert ciąg dalszy
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #02: Fujowy żywot"
Początek końca
Sus o "B.B.P.O: Plaga żab #04"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

TFUR #4

TFUR #4

Data wydania: Październik 2005
Seria: TFUR
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 14x21 cm
Stron: 100
Cena: 10 zł
Wydawnictwo: Niezależne
kontakt: tfur@vp.pl
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Gwoździem numeru #4 jest długa, bo 48 stronicowa historia autorstwa Filipa Myszkowskiego. Ten napakowany dynamiką, przemocą, włochatymi hmm częściami ciała i przaśnym humorem komiks miał trafić do Produktu. Jako że nie jest to chwilowo możliwe, Myszko wręczył nam tą historię i namaścił. Z jednym warunkiem: macie puścić to w całości. Więc puszczamy. Wychodzi na to, że pół "Tfora" #4 to praktycznie samodzielny album znanego i cenionego autora Eryka i Emilii, Tanka i Profesora.

Inną z perełek tego numeru będzie komiks autorstwa Clarence'a Weatherspoona i mojej skromnej osoby. Opowieść ta to swoisty trybut dla Mike'a Mignoli i jego Hellboy'a. Staraliśmy się z Clarencem puścić jak najwięcej oczek do czytelnika, jednocześnie nie popadając w naśladownictwo. Efektem jest Piekłoszczyk, bohater nietuzinkowy. Weatherspoon to prawdziwy profesjonalista i jeden z najlepszych rysowników naszej słodkiej, nadwiślanskiej ziemi. Aby nie być gołosłownym, zaprezentuję kadr przedstawiający głównego bohatera:Komiks Zwierzyna, autorstwa znanego choćby z KZ utalentowanego rysownika Mateusza Drabika aka Matt Plant aka Dusiołek oraz znanego z doskonałych dań ryżowych i brudzenia peronów w co większych polskich miastach, troszeczkę utalentowanego scenarzysty DrMaxa, to prosta i klimatyczna opowieść z dreszczykiem, wykorzystująca postać dobrze znaną nam wszystkim z podań i bajd ludowych.

Nibygdzieś to połączenie częstego w dzisiejszym polskim komiksie tematu małego osiedla na przedmieściach, pełnego dziwactw i osobliwego uroku, z onirycznym klimatem kojarzącym się z twórczością Gaimana czy Burtona. Klimat świetnie uchwycił, swoją unikalną bazgraniną, Marek z Lechem a kwasem pisanym rzucił ponownie DrMax.

Będzie też kilka undergroundowych kwasów. Pojawi się znany skądinąd Bysiu ze swoim Billym i Prosiaczkiem, będzie też trochę humorystycznych pasków. Za publicystykę robić będzie artykuł o Robie Zombim oraz kilka tekstów niekoniecznie rozsądnych - w tym wywiad z Simsonem. Tfora będzie można dostać na MFK przez całą sobotę, może też w niedzielę, ale tego na razie nie jesteśmy pewni ;). Dostępny będzie również drogą wysyłkową - kontakt: tfur@vp.pl. Koszt, jak na 100 stron pyszności i profesjonalny druk, nie będzie wysoki - ot tyle tylko, by zwrócił nam się koszt druku."

[Sasori]

Galerie

TFUR #4 TFUR #4 TFUR #4 TFUR #4 TFUR #4

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-