baner

Komiks

Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven

Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven

Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Wydanie: I
Data wydania: 9 Marzec 2022
Seria: Młodzi Tytani, DC powieść graficzna 13+
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 15x23 cm
Stron: 192
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154179
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Zdawałoby się, że to zdarzyło się lata temu, ale minęło ledwie kilka dni, odkąd Rachel Roth odzyskała pamięć, uwięziła demonicznego ojca Trigona w swoim amulecie i opłakiwała złamane po raz pierwszy serce. Nie ma jednak czasu, by zamartwiać się przeszłością… Musi znaleźć sposób, by na dobre pozbyć się Trigona. Garfield Logan wciąż nie może uwierzyć, że ma moc przemiany w zwierzęta. Ponadto kontrolowanie nowo odkrytych zdolności jest trudne, a ich nieprzewidywalna natura może mieć niebezpieczne konsekwencje. Świadomość, że rodzice ukrywali przed nim taki sekret, powoduje, że czuje się bardzo samotny. Oboje szukają odpowiedzi, których udzielić może tylko jedna osoba: Slade Wilson. Kiedy Raven i Gar wpadają na siebie w Nashville, czują, że rodzi się między nimi więź, mimo tajemnic, które próbują przed sobą ukryć. Wiele zaufania i odwagi będzie potrzebne, by zaleczyć rany z przeszłości. Czy zdołają znaleźć w sobie akceptację tych najmroczniejszych stron? A może nawet miłość?

Kolejna powieść graficzna duetu artystów odpowiedzialnych za stworzenie bestselerowych albumów „Młodzi Tytani: Raven” i „Młodzi Tytani: Beast Boy” – scenarzystki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo.

Galerie

Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

MIŁOŚĆ NASTOLETNICH TYTANÓWSeria „DC powieść graficzna 13+” to cykl złożony z zamkniętych, niezależnych od siebie i całego uniwersum historii, które mają jeden cel: przybliżyć mniej lub bardziej znane postacie w sposób jak najbardziej atrakcyjny dla młodych nastolatków, czyli bardziej, niż bohaterstwie, skupiony np. na szkolnym życiu i przyjaźniach. Wyjątkiem jest ten album, łączący w sobie bohaterów dwóch wcześniejszych tomów – Raven i Beast Boya – co stanowi swoisty zaczątek nowego, wewnętrznie spójnego kanonu. Cała reszta pozostała bez zmian i komu podobały się poprzednie tomy, po ten też powinien sięgnąć.Rachel nie ma czasu na odpoczynek. Co prawda odzyskała wspomnienia i uwięziła Trigona, ale… Właśnie, to nie koniec problemów i trzeba się nim jeszcze zająć. I to tak na dobre…

Tymczasem Garfield uczy się swoich mocy i konsekwencji związanych z ich użyciem. Do tego czuje się coraz bardziej samotny.

Drogi obojga przecinają się, gdy zaczynają szukać odpowiedzi, a poszukiwania kierują ich do Slade’a Wilsona. Pojawia się szansa na znalezienie bratniej duszy a może i miłości. Czy jednak oboje zdołają przezwyciężyć urazy i otworzyć się na siebie?Duet Gracia-Picolo dotąd stworzył na komiksy z tej linii wydawniczej. Oba dotyczyły Nastoletnich Tytanów, Raven i Beast Boya. Teraz ekipa postanowiła połączyć nie tylko raz jeszcze siły, ale i dwójkę głównych bohaterów w obyczajowej, okraszonej solidną dawką młodzieżowego romansu opowieści. Ta seria to zresztą od początku taka teen drama, watek ten musiał się więc pojawić. Pytanie jednak jak to wszystko wyszło i jak prezentuje się ten tom.Powiem tak: równie dobrze, jak dwie poprzednie powieści graficznych tych autorów. Po lekturze wydanej jednocześnie z nim „Supergirl” nie robi już co prawda takiego wrażenia, ale nadal jest całkiem przyjemnie. Szczególnie, gdy czytelnik na karku ma te kilkanaście lat. Fabuła jest prosta, nieszczególnie dojrzała, skupiona na tematyce skierowanej do nastolatków właśnie… Ale tak miało być. Plus za bardziej obyczajowe podejście, skupienie na tematyce dostosowanej do młodszych odbiorców komiksów superbohaterskich i uwzględnieniu w treści problematykę czytelników wieku szkolnego.Graficznie też jest typowo dla nastolatków, bo kreska jest czysta, pełna mangowych naleciałości i estetyki, która swym wykonaniem i celowaniem w ukazywaniu niemal posągowych piękności i przystojniaków rodem z Hollywood, bardziej trafia do nastolatek, niż nastolatków. W tym tomie brakuje mi tego brudu i cartoonowości, które miały np. przygody „Orcale”, czy realizmu „Supergirl”, ale u tak jest nieźle. A nastolatkom, a już czytelniczkom zwłaszcza, a one przecież są grupą docelową, takie ilustracje się spodobają.Do tego mamy też dobre wydanie w niezłej cenie. I cóż tu więcej można dodać? Teen drama w całej okazałości, dla miłośników gatunku, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z komiksem superbohaterskim. I można sięgnąć po ten album bez znajomości poprzednich dwóch.