baner

Komiks

Ptaszyna

Ptaszyna

Scenariusz: Darcy Van Poelgeest
Rysunki: Ian Bertram
Kolor: Matt Hollingsworth
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2021
Tłumaczenie: Hubert Brychczyński
Druk: kolor
Oprawa: twarda (B)
Format: 200x290 mm
Stron: 208
Cena: 129,00 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-66852-10-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Książka otrzymała Nagrodę Eisnera 2020 za najlepszą serię limitowaną, była także nominowana do Książki Roku Harvey Awards 2020.

Ptaszyna to uznana przez krytyków opowieść sci-fi stworzona przez wielokrotnie nagradzany zespół pisarza/filmowca Darcy’ego Van Poelgeesta i artysty Iana Bertrama.

Urodzona w czasie niekończącej się wojny między opresyjnym Amerykańskim Imperium a słabnącym ruchem oporu, Ptaszyna jest ostatnią nadzieją rebelii. Gdy jej wioska została zniszczona, matka wzięta jako zakładniczka, a kraj leży w gruzach, młoda bojowniczka musi przemierzać dystopijny kanadyjski krajobraz z misją uwolnienia legendarnego Topora i wskrzeszenia ruchu oporu – by ocalić swój kraj, swoich ludzi i odkryć swoją prawdziwą

tożsamość w świecie, który płonie.

Książka otrzymała Nagrodę Eisnera 2020 za najlepszą serię limitowaną, była także nominowana do Książki Roku Harvey Awards 2020.

Darcy Van Poelgeest jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem i reżyserem, mieszkającym w Vancouver. Jego prace filmowe były wyświetlane na międzynarodowych festiwalach, pokazywane w telewizji, prezentowane w galeriach i stały się bestsellerem iTunes. “Ptaszyna” to jego pierwsza powieść graficzna.

Ian Bertram, absolwent School of Visual Arts, został uznany za najlepszy talent przez Comicbookjesus.com w 2011 roku i znalazł się na krótkiej liście do stypendium 2021 Society of Illustrators. Regularnie publikuje dla INK magazine i pracuje dla DX, Marvela, Dark Horse i Image Comics. Wystawia swoje prace w Nowym Jorku, gdzie mieszka.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-