Komiks

Karolina i Klara. Medalion czasu

Karolina i Klara. Medalion czasu

Scenariusz: Sebastian Frąckiewicz
Rysunki: Anna Krztoń
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2021
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 195 x 265 mm
Stron: 136
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Fundacja Kosmos dla Dziewczynek
ISBN: 978-83-956759-2-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pewnego dnia w małej wiejskiej bibliotece Karolina i jej najlepsza przyjaciółka – fretka Klara znajdują tajemniczy medalion czasu. W jednej chwili życie zwykłej, choć charakternej uczennicy zmienia się w wielką przygodę. Dzięki medalionowi bohaterki ruszają w niezwykłą podróż, podczas której spotkają się ze znanymi kobietami z różnych epok. Biorą udział w strajku, napadzie na pociąg, obronie średniowiecznego Krakowa, a nawet jeżdżą na dziku!

Ten niezwykły komiks stworzony przez Sebastiana Frąckiewicza i Annę Krztoń uzupełni edukację Twojego dziecka o 24 wyjątkowe, prawdziwe kobiety z bardzo różnorodnymi życiorysami. Są wśród nich m.in. Wisława Szymborska, Maria Kunic, Zofia Stryjeńska, Pola Negri, Wanda Rutkiewicz czy Jadwiga Andegaweńska. To historia pokazana w przystępny sposób. W sprawdzonej formie komiksu, który przez ostatnie kilka lat pokochały tysiące czytelniczek (i czytelników) „Kosmosu dla dziewczynek”.

Ten komiks ma moc! Pokazuje niesamowite kobiety z historii Polski, które szły swoimi ścieżkami, a to w dziewczynkach wzmacnia poczucie, że mogą osiągać wielkie rzeczy, a w chłopcach buduje szacunek do kobiet i ich roli w życiu społecznym.

Podróże w czasie w towarzystwie Karoliny i Klary to cudowna lekcja herstorii i mnóstwo frajdy. Władczynie, działaczki, artystki i polityczki zmieniały polską historię i z hukiem wracają do nas na łamach komiksu. „Kosmos dla dziewczynek” kolejny raz pokazuje, że każde dziecko ma MOC i może sięgać gwiazd. Niezależnie od płci.
Agnieszka Jankowiak-Maik, czyli Babka od histy

Galerie

Karolina i Klara. Medalion czasu Karolina i Klara. Medalion czasu Karolina i Klara. Medalion czasu Karolina i Klara. Medalion czasu Karolina i Klara. Medalion czasu Karolina i Klara. Medalion czasu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-